اولویت گیلان جذب گردشگر است نه زمین‌خواران

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اوضاع خرید و فروش و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی در گیلان را غیرقابل ‌تحمل دانست و افزود: دستگاه‌های نظارتی استان هرچه سریع‌تر به این مسئله ورود کنند، زیرا اولویت استان جذب گردشگر است نه زمین‌خواران.

به گزارش باز باران خبرو به نقل از ایسنا، سردار سید علی آقازاده در جمع خبرنگاران با اشاره به فراوانی خرید و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی استان توسط افراد غیربومی، اظهار کرد: عده‌ای با آمدن به گیلان اقدام به خرید و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی می‌کنند و این افراد در حالی به‌صورت غیرقانونی مجوز آب، برق و گاز می‌گیرند که روستائیان ما برای گرفتن همین مجوزها مدت‌ها سرگردان می‌شوند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به معیشت کشاورزان و حمایت از فعالیت اقتصادی آنان، گفت: افراد غیربومی، با رفتار و سبک زندگی خود، باعث تغییر فرهنگ و سادگی روستاهای گیلان می‌شوند و کار به‌جایی رسیده که برخی از فرزندان ما در روستاها، خدمتکار ویلاهای میلیاردی این آقایان شده‌اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گردشگرپذیر بودن گیلان ظرفیت بالایی در ایجاد شغل برای جوانان استان دارد، خاطرنشان کرد: سالانه ۵۰ میلیون گردشگر وارد استان شده که متأسفانه حضور این تعداد گردشگر در گیلان به‌جای ایجاد اشتغال در استان، باعث افزایش دلالی زمین شده است.

آقازاده اوضاع خریدوفروش و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی در گیلان را غیرقابل‌تحمل دانست و افزود: دستگاه‌های نظارتی استان هرچه سریع‌تر به این مسئله ورود کنند، زیرا اولویت استان جذب گردشگر است نه زمین‌خواران.

وی با ابراز تأسف از ضعف نظارت در حوزه تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان گیلان، گفت: با توجه به رویکرد نظارتی دقیق نمایندگان مجلس یازدهم، ممانعت از تغییر کاربری و نظارت دقیق بر عملکرد دستگاه‌های نظارتی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10361

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: