امیدواری های سپیدرود برای بقا در لیگ برتر بیشتر شد

باز باران خبر: در ادامه رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور و در هفته بیست و پنجم بازیها، سپیدرود رشت توانست در یک بازی برتر و مهیج با نتیجه سه بر یک مقابل تیم مدعی قهرمانی تراکتورسازی تبریز به برتری دست یابد تا پس از حدود ۵ ماه، سه امتیاز حساس این دیدار به حساب قرمزپوشان رشت ثبت شود.
در ثانیه های آغازین و در حالی که هنوز دو دقیقه از بازی نگذشته بود، پاس به عقب مدافع تراکتور با اشتباه محرز فروزان سنگربان تیم میهمان همراه شد تا مهرداد بایرامی مهاجم سابق تراکتور بتواند اولین گل سپیدرود را به ثمر رساند و نتیجه را یک بر صفر به نفع تیم میزبان کند.
سپیدرودی ها که تا دقیقه ۱۵ بازی تیم برتر میدان بودند، در ادامه با تجربه بیشتر یاران تراکتور نبض بازی را به حریف داد تا مسعود شجاعی در دقیقه ۲۲ از اشتباه ایمان صادقی دروازه بان میزبان استفاده نماید و با ضربه ای فنی و زیبا توپ را از بالای دست های سنگربان سپیدرود به گل تساوی بخش تراکتور تبدیل کند. در حالی که تراکتورسازان مسلط بر میدان بودند، میثم فردوسی در دقیقه ۳۳ شوک دیگری بر حریف وارد نمود و با شوتی سرکش دروازه حریف را باز نمود تا نیمه نخست با برتری ۲ بر یک سپیدرود به پایان برسد.
اما سپیدرود در نیمه دوم بازی منطقی و منسجم تری را به نمایش گذاشت. تراکتور به جز چند موقعیت نصف و نیمه حرف دیگری برای گفتن نداشت و به ویژه بازیکنان کناری این تیم که از نقاط قوت تیمشان بودند، عملا نقشی در طراحی و حملات تیمی نداشتند.
به نظر می رسد که انگیزه، دوندگی و حمایت های طرفداران میزبان روحیه بازیکنان سپیدرود را بیشتر کرد تا آنها از نظر بدنی هم مقابل حریف کم نیاورند.
در دقیقه ۶۶ حسین شنانی در یک موقعیت ضد حمله به داخل محوطه جریمه حریف نفوذ کرد و دروازه حریف را هدف قرار داد ولی دفع ناقص فروزان موجب گردید که بایرامی برای دومین بار دروازه تراکتورسازی را باز نماید و پیروزی سه بر یک را برای تیمش ثبت نماید تا سپیدرودیها پس از حدود ۵ ماه یک برد به یاد ماندنی در ورزشگاه سردار جنگل داشته باشند.
برد سپیدرود برابر تراکتورسازی یک بار دیگر نشان داد تیمی که از نظر امکانات، مسائل فنی و شرایط مالی بهتر باشد، همیشه نمی تواند تیم برتر و پیروز میدان لقب بگیرد! سپیدرودیها که خطر سقوط را بیشتر از قبل احساس می کنند، با انگیزه تر، دونده تر و جنگنده تر به میدان آمدند و حتی برخلاف چند بازی در بیست دقیقه پایانی از کم آوردن و تحلیل قوای جسمانی نیز خبری نبود و آنها از فرصت های گلزنی شان بهتر استفاده کردند و تیمی که از فرصت ها استفاده بهتری می کند، می تواند تیم برنده بازی باشد. این که دروازه بان گیلانی تیم تراکتورسازی در دو گل دریافتی تیمش مقصر بود یکی از عوامل مهم برتری قرمزپوشان رشت بود ولی نباید فراموش کرد که فروزان در حال حاضر یکی از بهترین دروازه بان های کشور است و قبل از بازی با سپیدرود در ۷ بازی دروازه تیمش را بسته نگه داشته بود و متهم کردن او اتهام بی معنایی بیش نخواهد بود.
سپیدرود با توجه به شکست نفت مسجد سلیمان در برابر پدیده مشهد، تنها یک امتیاز با تیم جنوبی فاصله دارد و در صورت برتری مقابل حریفان می تواند همچنان تنها سهمیه فوتبال گیلان در لیگ برتر را حفظ نماید.

* امیر گیلانی

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=261

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: