اقدامات لاهیجان در تحقق اشتغال و جذب اعتبارات اشتغالزایی قابل تقدیر است

 باز باران خبر/ مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری گیلان گفت: اقدامات انجام شده در شهرستان لاهیجان برای  جذب اعتبارات اشتغالزایی و تحقق اشتغال پیش‌بینی شده در این شهرستان قابل تقدیر است.

 به گزارش باز باران خبر؛ دکتر یونس رنجکش در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری  لاهیجان در فرمانداری این شهرستان افزود: بررسی امارها در زمینه جدب اعتبارات اشتغالزایی و تحقق اشتغال های پیش بینی شده در سال ۱۳۰۰ نشان دهنده همکاری های موثر دستگاههای اجرایی و بانک های عامل در این زمینه است  که با هدایت فرمانداری شهرستان انجام شد.  

وی یاد آور شد: تحقق ۱۰۰درصدی اشتغال تعهد شده در شهرستان و جذب بیش از ۹۰درصدی تسهیلات اشتغالزایی از عملکرد خوب شهرستان لاهیجان بوده است که در سال گذشته نیز این عملکرد قابل تقدیر شد.

وی افزود: از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار روستایی و اشتغال فراگیر و نهادهای حمایتی در سه سال گذشته بیش از ۴۶میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای بیش از ۴۰۰طرح و اشتعالزایی بیش از ۲۵۰نفر به متقاصیان در  لاهیجان پرداخت شده است که رصد اشتغال تعهد شده  از مهمترین برنامه های نظارتی در این زمینه است که توسط دبیر خانه در حال انجام می باشد.

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری گیلان خاطر نشان کرد: برای توسعه مشاغل خانگی امسال دو میلیارد تومان به لاهیجان اختصاص یافت که باید تا پایان بهمن ماه به متقاصیان توسط بانک های عامل با هماهنگی دستگاههای اجرایی مربوطه پرداخت شود.

وی تخصیص بیش از ۳۲میلیارد تومان اعتبار برای اشتعالزایی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی به لاهیجان را از دیگر تسهیلات در سال جاری عنوان کرد که در  جذب آن عملکرد خوبی وجود دارد.

رنجکش با تاکید بر تسهیلگری در پرداخت تسهیلات خواستار تسریع در  پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان توسط بانک ها خواستار احیای واحدهای غیر فعال در لاهیجان شد.

در این جلسه که مدیر کل امداد و جمعی از مدیران اجرایی استان و بانک های عامل حضور داشتند فرهاد براتی  سر پرست فرمانداری لاهیجان  با تاکید بر ضرورت تحقق اشتغال و جذب اعتبارات در این زمینه برای تخصیص اعتبارات بیشتر در شهرستان اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است، بازدید از چند طرح سرمایه گذاری که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی  تسهیلات دریافت کرده بودند  از دیگر برنامه های مدیر کل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتعال استانداری گیلان در کنار تقدیر از دستگاههای اجرایی و بانک های عامل در جذب تسهیلات اشتغالزایی شهرستان لاهیجان بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=22460

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: