افتتاح پروژه های ورزشی در ایام الله دهه فجر با حضور وزیر ورزش

مریم بخشی مدیر کل ورزش و جوانان گیلان در نشست شورای اداری که با حضور روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانها و روسای ستادی اداره کل ورزش و جوانان گیلان برگزار شد، گفت : شاخص های ارزیابی فعالیت های اداره کل ورزش و جوانان گیلان رشد نسبی خوبی داشته است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان، مریم بخشی مدیر کل ورزش و جوانان گیلان در این نشست اظهار داشت : با وجود تمامی سختی هایی که امسال در حوزه ورزش داشته ایم ، اداره کل ورزش و جوانان گیلان در بسیاری از شاخصها رشد ۷ تا ۱۰ درصدی را در ارزیابی های وزارتخانه اخذ کرده است و امیدواریم با جمع بندی هایی که صورت خواهد گرفت بتوانیم رتبه خوبی را در کشور داشته باشیم.

وی به سفر وزیر ورزش در هفته آتی به گیلان اشاره کرد و گفت : در سفر وزیر محترم ورزش می توانیم آورده های خوبی را برای استان داشته باشیم و انشالله با حضور ایشان تعدادی از پروژه های ورزشی که بسیار پرهزینه و جزء پروژ ههای بزرگ ورزشی استان هستند و سالهای متمادی از شروع ساخت آنها میگذرد به بهره برداری خواهند رسید.
بخشی عنوان کرد : سیاست حال حاضر این است که اماکن موجود ورزشی را که در اکنون در اختیار داریم با حداقل امکانات به روز کنیم چون ساخت مجموعه های ورزشی جدید نیازمند صرف هزینه بسیار بالایی است .
وی از افتتاح ۱۲ پروژه ی ورزشی در ایام الله دهه فجر خبر داد و گفت : این تعداد افتتاح در دهه فجر بی سابقه می باشد .
وی همچنین با اشاره به در پیش بودن مسابقات بین المللی وزنه برداری جام نامجو تصریح کرد :
برای مسابقات وزنه برداری جام نامجو از اعتبارات ورزشی استان استفاده نشده است و ۱۰۰ درصد بودجه از حوزه ملی اختصاص داده شده و اگر این مسابقات برگزار نمی شد این بودجه به استان تعلق نمی گرفت .
بخشی با بیان اینکه تجهیز سالن مسابقات بر اساس تکنولوژی روز باید صورت گیرد ،گفت :
فیبر نوری از مخابرات برای نخستین بار به یک مکان ورزشی استان ، ورزشگاه شش هزار نفره شهدای رشت محل برگزاری مسابقات جام نامجو تعلق گرفت تا بتوانیم به راحتی پخش مستقیم بازیها را داشته باشیم .

وی از روسای ادارات ورزش شهرستانها خواست اماکن ورزشی خود را به روز کنند و در این زمینه اظهار داشت : با بروز شدن اماکن ورزشی می توانیم میزبانی رقابتهای بین المللی را در شهرستانها نیز داشته باشیم .
بخشی همچنین افزود : اعتبارات لازم برای تکمیل هرچه سریعتر استخر کوثر رشت از وزارت ورزش اخذ شده و در آینده نزدیک شاهد بهره برداری این استخر خواهیم بود .
سهیلا یاورمسرور سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان نیز در این نشست گفت : در دهه فجر در حوزه جوانان بیش از ۳۵۰ برنامه انجام می شود .
وی تاکید کرد : از روسای ادارات ورزش شهرستانها در خواست می کنم تا از خیرین ورزشی نیز در انجام فعالیت های ورزشی و عمرانی خود بهره گیری کنند.
هاشم اسماعیلی رئیس گروه ورزش همگانی نیز در این جلسه عنوان کرد : در حوزه همگانی طرح” فجر تا نوروز ” را داریم که طرح بسیار خوبی است و از سوی وزارت ورزش و جوانان این طرح ابلاغ شده و در قالب مشارکتهای اجتماعی ، دوچرخه سواری عمومی ، کوهروی عمومی ، پیاده روی خانوادگی و دوو میدانی باید هر جمعه در شهرستانها و مرکز استان برگزار شود.
اسماعیلی ادامه داد : این برنامه یک برنامه ملی است که باید به بهترین نحو انجام گردد.
وی خاطر نشان کرد :در حوزه ورزش و نشاط خانوادگی باید پایگاههایی در خصوص ورزش سالمندان ،کودکان ، استعدادیابی و آشنایی با ورزش و همچنین نمایشگاههایی در حوزه تجهیزات ورزشی ،ورزش سالمندان ،ورزش ویژه معلولین ، مردم و مسئولین و ایستگاههای ورزشهای تفریحی با تعامل سایر نهادها و دستگاههای اجرایی انجام شود و بر روی بعد همگانی همه رشته های ورزشی بدین طریق تاکید شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=7142

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: