آزادی ۸۵ نفر از زندانیان استان گیلان به مناسبت هفته قوه قضائیه

 

باز باران خبر/ معاونین قضایی رئیس کل دادگستری استان به همراه تعدادی از قضات دادگاه ها و دادسرای رشت به مناسبت هفته قوه قضائیه از زندان مرکزی رشت بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، معاونین قضایی رئیس کل دادگستری استان به همراه تعدادی از قضات دادگاه ها و دادسرای رشت به مناسبت هفته قوه قضائیه از زندان مرکزی رشت بازدید کردند.

 

سیف الله مسرور معاون قضایی رئیس کل و دبیر هیات بازرسی و نظارت بر حقوق شهروندی دادگستری گیلان با تبریک هفته قوه قضائیه اظهار داشت: ۸۵ نفر از زندانیان استان گیلان به مناسبت هفته قوه قضائیه به آغوش خانواده های خود باز خواهند گشت.

 

وی با اشاره به اینکه در سه ماه گذشته ۱۰۱ نفر توسط ستاد دیه آزاد شده اند افزود: این اتفاق مبارک در طول سال در تمامی زندان های استان تکرار خواهد شد.

 

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه مجازات در اسلام هدف نیست تصریح کرد: از ابزار مجازات تنها در راستای اصلاح و تادیب مجرمین استفاده می شود.

 

وی با تاکید بر بهره گیری از مجازات های جایگزین حبس خاطر نشان کرد: یکی از عواملی که به اعتراض آراء قضایی در محاکم منجر می شود شدید بودن احکام است که اگر از ابتدا از مجازات های جایگزین حبس استفاده شود مقبولیت بیشتری خواهد داشت.

 

مسرور در پایان ابراز امیدواری کرد: زندانیانی که امروز از زندان آزاد شده و به آغوش خانواده هایشان باز می گردند در مسیر صلاح و درست حرکت نمایند زیرا اگر مجددا مرتکب جرم شده و به زندان برگردند نمی توانند از این ارفاقات قانونی بهره مند شوند.

 

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=35944

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: