باید از ائمه اطهار(ع) درس محبت و نیکی به زندانیان را یاد بگیریم

باز باران خبر/ رضا محمدی اصل در دیدار با زندانیان در آستانه عید نوروز، ضمن تبریک سال جدید، اظهار کرد: باید از ائمه اطهار(ع) درس محبت و نیکی به زندانیان را یاد بگیریم.
به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گیلان. رضا محمدی اصل مدیر کل زندانهای گیلان در حاشیه دیدار با زندانیان در آستانه عید نوروز، ضمن تبریک سال جدید، اظهار کرد: باید از ائمه اطهار(ع) درس محبت و نیکی به زندانیان را یاد بگیریم.
وی افزود: زندان یکی از امور بازدارنده تخلفات است که باید در کنار آن به برنامه های اصلاحی و تربیتی مناسب با راهکارهای علمی و عملی بپردازیم.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی گیلان، با بیان اینکه زندانیان و خانواده های آنان نیازمند حمایت هستند، گفت: توانستیم بعد از بازدید ریاست سازمان زندان های کشور از زندان های گیلان، اشتغال را به ۵۸ درصد برسانیم.
محمدی اصل ادامه داد: زندانیان در زندان باید در کنار برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و مذهبی و دینی یک حرفه را آموزش ببینند تا بتوانند بعد از آزادی از آن حرفه برای خود و خانواده استفاده کنند و برای جامعه مفید باشند زیرا جامعه با داشتن نیروهای فنی و تخصصی می‌تواند به اهداف خودش برسد.
وی با اشاره به برگزاری جلسه ویدئوکنفرانس با ریاست سازمان زندان ها، عنوان کرد: در این نشست بر حضور مدیران و روسای زندان ها معاونین در زندان های تابعه و سرکشی از خانواده های مددجویان تاکید شد. در این راستا جلسات متعدد با انجمن حمایت از زندانیان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در روزهای پایانی سال داشتیم.
این مقام مسئول، از اهدای بالغ بر ۳۰۰۰ بسته معیشتی و بن خرید و کارت هدیه به خانواده های زندانیان تا پایان تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ خبر داد و متذکر شد: هدف ما آزادی مددجویان با داشتن برنامه های اصلاحی و تربیتی و برگشت به آغوش خانواده و جامعه است لذا با کمک خیرین و ستاد دیه در سال ۹۹ توانستیم تعداد ۳۹۱ نفر را که میزان کل بدهی این مددجویان بیش از ۲۲۱ میلیارد تومان که حدود ۵۴ درصد از این مبلغ توسط شاکیان گذشت شده و حدود ۱۱ میلیارد تومان از طریق تسهیلات ا برای آزادی این زندانیان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه با کمک خیرین و انجمن های ۱۳گانه حمایت از زندانیان بیش از ۷۰۰ زندانی آزاد شدند، گفت: در سال ۹۹ بیش از ۱۶۰۰۰ نفر زندانی از زندان های گیلان آزاد شدند که بیش از ۲۲۰۰نفر از آنان با استفاده از مرخصی پایان حبس بود. همچنین در نوروز امسال بیش از ۲۶۰۰زندانی به مرخصی اعزام و یا مرخصی آنان تمدید شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=19093

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: