آغاز فصل گرما و محاسبات مصرف و گازبها

باز باران خبر/ روابط عمومی شرکت گاز گیلان هرساله با آغاز بهار و به منظور اطلاع رسانی در خصوص محاسبه گازبها در دوره فصل گرم نکات ذیل را به اطلاع عموم مردم عزیز استان می رساند:

به گزارش باز باران خبر؛ براساس دستورالعمل شرکت ملی گاز ایران،  برای محاسبه گازبها، سال به دو بخش گرم و سرد تقسیم می شود که فصل گرم از تاریخ  ۱۶ فروردین تا پایان ۱۵ آبان ماه و مابقی سال به عنوان فصل سرد در سراسر تعریف می شود.

در فصل گرم سال، طبعاً مصرف گاز کاهش یافته و بر همین اساس تخفیف مبلغ برداشته می شود، لذا هزینه هر مترمکعب گاز از حداقل ۴۱۴ ریال در فصل سرد، مجدداً به حداقل ۱۰۸۱ ریال بازمی‌گردد که بصورت پلکانی متناسب با نوع اقلیم و میزان مصرف در نوسان می باشد. لذا هر اندازه مشترک بهینه تر مصرف نماید مشمول پرداخت مبلغ گاز کمتر و در صورت مصرف بیشتر و با قرار گرفتن در پله های بالاتر، مشمول پرداخت گازبهای بیشتر خواهد شد.

لازم به ذکر است شهرهای استان گیلان به لحاظ آب و هوایی به سه اقلیم تقسیم می شوند که در  اقلیم ۱ شهرهای بره سر و جیرنده، در اقلیم ۲ شهرهای پره سر، حویق، دیلمان، شاندرمن، لوشان، لیسار، ماکلوان، ماسال، املش، رانکوه، چوبر، لوشان، رحیم آباد و اسالم و مابقی شهرهای استان گیلان در اقلیم ۳ قرار می گیرند که این اقلیم بندی توسط شرکت ملی گاز ایران با همکاری سازمان هواشناسی کشور تنظیم می شود و در حدود اختیارات شرکت های گاز استانی نمی باشد.

در پایان از همه مشترکین عزیز خواهشمند است با رعایت نکات ایمنی و مدیریت مصرف، علاوه بر کاهش هزینه ها، این انرژی پاک را برای نسل های آینده حفظ نمایند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=19186

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: