×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار گیلان

true
    امروز  شنبه - ۱ آبان - ۱۴۰۰  
it is true
true
false

باز باران خبر/ فضای بحرانی جاری ناشی از شیوع ویروس کرونا دلتا در سطح کشور و تشدید ابتلا و مرگ ناشی از آن ضرورت ایجاد فضای مشارکت جمعی برای مقابله حداکثری با این شرایط را می طلبد و همه وظیفه داریم برای نجات جان خود، خانواده و هموطنان تلاش کنیم؛ لذا نکات زیر جهت اطلاع و قراردادن در اولویت برنامه های روزنامه مدنظر و دارای اهمیت می باشد.
۱- همانگونه که اطلاع دارید سرعت انتشار ویروس دلتا (نوع جدید کرونا) با همه انواع ویروس ها متفاوت بوده، بگونه ای که شدت فراگیری آن کمتر از چند ثانیه بوده و همین امر تمام کشورهای جهان ازجمله امریکا حدود ۷۰۰ و روسیه بیش از ۸۰۰ مرگ روزانه و سایر کشورهای اروپایی و حتی چین را نیز با بحران افزایش ابتلا و مرگ ناشی از آن روبرو کرده است.
۲ – با این وجود و پس از گذشت نزدیک به ۱۸ ماه از شروع بحران شیوع کرونا افکارعمومی به شدت خسته و درعین حال در بسیاری موارد با نوعی بی تفاوتی نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی روبرو می باشند؛ بگونه ای که میزان استفاده از ماسک از ۹۸ درصد کاهش فاحش و چشمگیری داشته و به نزدیک سی درصد رسیده که در سایر شاخص ها هم با همین وضعیت روبرو هستیم و این خود مهم ترین عامل در تشدید ابتلا به بیماری کرونا است.
۳- براساس آخرین اطلاعات دریافتی مشکل کمبود دارو و سرم که ناشی از رشد مصرف بدلیل رشد ناگهانی ابتلا بوده و سایر ادعا ها در حد شایعه و اوضاع روانی جامعه است که البته مشکل اصلی توزیع بوده نه تامین آن که با تدابیر اتخاذ شده به سرعت و به میزان ممکن در اکثریت مناطق کشور مشکل توزیع دارو رفع شده است.
۴- درمورد تامین واکسن مورد نیاز نیز برای تامین واکسن وارداتی و تولید داخل، هماهنگی حداکثری برای تامین و تزریق دهها میلیون واکسن طی یک ماه آینده صورت گرفته و همزمان با افزایش مراکز تزریق به کمک همه دستگاههای متولی سرعت واکسیناسیون تشدید گردیده است؛ لذا انتظار می رود همه مردم عزیز کشورمان درموضوع رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی مراعات و همکاری لازم را داشته باشند.
بر این اساس ضرورت مطالبه عمومی برای استفاده ازماسک ،کاهش تردد و تجمع مغایر دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا ضروری و واجب است.
ضمن اینکه در فضای ایجاد شده درمورد کمبود دارو و سرم نیز این مهم بصورت فوری در حال برطرف شدن است؛ لذا کمبود در یک داروخانه به کمبود در کل کشور تعمیم داده نشود تا باعث افزایش نگرانی و اضطراب مردم شود.
همچنین رسانه ها باید در ضرورت تقویت جریان همکاری همدلی در کشور و مقابله با هر گونه اظهار نظر غیر مسئولانه که منجر به شکاف و ایجاد تردید در مردم شود، تلاش کرده و شفاف سازی نمایند.
روی این اصل برای کنترل ویروس کرونای دلتا ضرورت محدودیت تجمع، تردد و الزام به رعایت دستورالعمل ها و تشدید اقدامات در دست انجام بوده و دراولین زمان ممکن و با هماهنگی بین دستگاهی اعلام خواهد شد.
در خاتمه امید است همه هموطنان و خصوصا مردم خونگرم و مهماندوست گیلان برای حفظ جان خود و دیگران از ایجاد دورهمی و مهمانی رفتن و حضور در جشن ها و…به جد پرهیز کنند تا با عبور از پیک بسیار خطرناک پنجم و واکسیناسیون عمومی جامعه به آرامش و نجات برسد.


کیان فروزان

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد