۷۶ هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب در پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان عرضه می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از شرکت ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور در ۲۰۳ غرفه و عرضه ۷۶ هزار و پانصد عنوان کتاب در پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان خبر داد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان با اشاره به جایگاه کتاب، اظهار کرد: هر اندیشه ای باید به متن مورد مفاهمه تبدیل شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه این متن یا نوشتار، گفتار، زبان بدن، ادا و اشاره است، تصریح کرد: هر چیزی که به متن تبدیل می‌شود تاثیرات آن بیشتر است.

وی ادامه داد: زمان مفید مطالعه در کشور ما ۱۳ دقیقه است و همین که توانسته‌ایم این میزان مطالعه را حفظ کنیم زحمت کشیده‌ایم.

فاضلی از شرکت ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور در ۲۰۳ غرفه و عرضه ۷۶ هزار و پانصد عنوان کتاب در پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان خبر داد و افزود: از این تعداد ۳۴ ناشر گیلانی هستند و کتاب‌ها با ۳۰ درصد تخفیف به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه گیلان جزو ۱۰ استان کشور در حوزه نشر است که تمام مراحل انتشار کتاب در خود استان انجام می‌شود، گفت: در شش ماه نخست امسال نیز ۴۶۶ عنوان کتاب در استان منتشر شده که از این تعداد ۴۲۵ عنوان جزو کتاب‌های تألیفی است.

وی با اشاره به اینکه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان با حضور تعاونی ناشران جمهوری آذربایجان و انتشارات تاتابورک روسیه، وجهه بین‌المللی گرفته است، اظهار کرد: در گیلان انتقال فرهنگ به نحو احسنت انجام شده است.

پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان از ۲۶ آبان تا اول آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در کیلومتر پنج جاده رشت به تهران برگزار می‌شود و ساعت بازدید نمایشگاه نیز ۱۰ صبح تا ۸ شب است.

گفتنی است علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس https://gilan.farhang.gov.ir/fa/fairandfestival/bookexpo مراجعه نمایند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=5016

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: