۷۰ هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی گیلان هستند

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: شمار اعضای کتابخانه های عمومی استان به بیش از ۷۰ هزار نفر رسیده و این جمعیت ظرفیت خوبی برای برنامه ریزی های فرهنگی است.

به گزارش باز باران خبر، پریسا کرمی با بیان اینکه منابع کتابخانه های استان بیش از یک میلیون کتاب است اظهار داشت: فرهنگ کتابخوانی باید به عنوان یک گفتمان رایج در جامعه مطرح شود .
وی با بیان اینکه فعالیت‌های این اداره کل از حالت سنتی کاملا خارج شده ‌، افزود: بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها ، برنامه ریزی و انجام می شود و این اقدام مثبت در حال افزایش است.
وی با اشاره به کمبود اعتبارات خاطرنشان کرد: برغم وجود همه محدودیت‌ها برنامه‌های متعددی در زمینه کتاب و کتابخوانی اجرا می‌ شود که یکی از آنها، اجرای طرح کوله کتاب با همکاری نیروهای جهادی سپاه است .
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان یاداور شد؛ بر اساس طرح کوله کتاب، کتاب های دارای مخاطب به مناطق ییلاقی سخت گذر استان منتقل می‌ شود.
کرمی ایجاد بخش مستقل کتاب کودک را از جمله اقدامات کتابخانه های عمومی استان عنوان و اضافه کرد: سعی می کنیم به معنای واقعی کتاب را در اختیار همگان قرار دهیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ، نذر فرهنگی را مورد اهتمام دانست و بیان کرد: امیدواریم این موضوع هر چه بیشتر مورد توجه همه اقشار جامعه قرار گیرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=4278

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: