۶ کیلومتر از حاشیه رودخانه‌های شهر رشت در تصرف دستگاههای دولتی و شبه دولتی

بازباران خبر/ تنها معضل اساسی رودخانه های شهر رشت لایروبی نیست . به گزارش واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – علوی شهردار رشت دیروز یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ در گفتگویی اظهار داشت: در قوانین کشورمان مدیریت پسماند و پساب کاملا مشخص شده که بر عهده کدام ارگان است. قطع یقین لایروبی رودخانه‌های درون شهر از تکالیف شهرداریها محسوب میشود اما تنها معضل اساسی رودخانه های شهر رشت بحث لایروبی نیست. 

وی با تاکید بر اینکه شهرداری رشت همواره اعتباراتی را برای لایروبی، ساماندهی و آزادسازی حاشیه رودخانه‌ها اختصاص داده است، ادامه داد: آزادسازی حاشیه رودخانه‌های شهر رشت و ایجاد فضای سبز از دیگر اقدامات شهرداری رشت در سالهای اخیر بوده است و قطعا استمرار این روند با همکاری هر چه بیشتر شرکت آب منطقه‌ای تسهیل می‌شود.

علوی با اشاره به اینکه در حال حاضر شش کیلومتر از حاشیه رودخانه‌های شهر رشت در تصرف دستگاههای دولتی و شبه دولتی است، گفت: در صورت همکاری این دستگاهها و آزاد سازی این ۶ کیلومتر، شهرداری رشت قادر است، فضای سبز و‌ مسیر تردد برای رفاه حال شهروندان فراهم سازد.

وی یادآور شد: معضلات رودخانه‌های آلوده شهر رشت با همکاری دستگاهها و نهادهای ذیربط در کوتاه مدت قابل کاهش است و در برنامه‌ بلند مدت از طریق ظرفیتهای ملی و با جذب اعتبارات درست و مدیریت فاضلابهای ورودی به دو رودخانه رشت مرتفع می گردد.

شهردار رشت در پایان تصریح کرد: با وجود ایرادات و نواقصی که وجود دارد، باید بپذیریم که محیط زیست متعلق به همه ماست و همگی باید برای مدیریت درست و حل معضلات آن پای کار بوده و در این راه همکاری حداکثری داشته باشیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=25176

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: