۶۴ کیلومتر راه روستایی گیلان از ابتدای امسال آسفالت شد

بازباران خبر/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: از ابتدای امسال ۶۴ کیلومتر راه روستایی استان با صرف هزینه ۱۲۰ میلیارد تومان آسفالت و روکش شد که با مجموع اجرای آسفالت راههای روستایی گیلان در طول سال گذشته برابری می کند.

فریبرز مرادی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود :طی سال گذشته در مجموع ۶۸ کیلومتر از راههای روستایی استان با اعتبار یکصد میلیارد تومان روکش آسفالت و آسفالت شد.

وی با اشاره به اینکه روزانه بین هفت تا ۱۱ اکیپ اجرایی در فصل تابستان مشغول فعالیت در بخش آسفالت راههای استان هستند، اظهار داشت: با اجرای ۶۴ کیلومتر آسفالت در ۴۳ محور طی سه ماه نخست امسال، ۱۸ هزار و ۵۸۱ خانوار روستایی از مزایای آن بهره مند شدند.

مرادی به اعتبارات اختصاص یافته سفر رئیس جمهوری و استفاده از آن برای راههای روستایی استان نیز اشاره کرد و افزود: مقرر شده بود برای سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ ، ۲۰۰ میلیارد تومان برای راههای روستایی استان اختصاص یابد که تاکنون طی ۲ مرحله و در مجموع ۳۵ میلیارد تومان در این بخش اختصاص یافته و مابقی هم طبق مصوبه ابلاغی در سالجاری اختصاص خواهد یافت.

وی گفت: برای اجرای آسفالت ۶۴ کیلومتر از راههای روستایی گیلان بخشی از هزینه آن از اختصاص اعتبارات سفر رئیس جمهوری و بخشی دیگر از تملک دارایی استان تامین شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: روکش و آسفالت ۱۲۰ کیلومتر از راههای روستایی استان نیز تا پایان امسال هدفگذاری شده که درصورت فراهم بودن شرایطی همچون مساعد بودن شرایط جوی و تامین اعتبارات لازم این مهم انجام خواهد گرفت.

گیلان حدود ۱۲ هزار کیلومتر راه دارد که بالغ بر ۹ هزار و ۳۰۰ کیلومتر آن روستایی و مابقی اصلی، فرعی ، آزادراه و بزرگراه است

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=25542

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: