۵۰۷ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری هستند

 باز باران خبر/ معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: هم اکنون ۵۰۷ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های استان بستری هستند که این آمار نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است.

به گزارش باز باران خبر و بهه نقل از ایرنا؛ دکتر مسعود نوروزی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۶ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان گیلان بستری شدند. 

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون ٢٠ درصد از مبتلایان به بیماری کووید ١٩ بستری در بیمارستان های استان گیلان به دلیل وخامت حالشان تحت مراقبت های ویژه قرار دارند. 

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با بیان اینکه در زمان حاضر وضعیت کلی استان نارنجی است ، اضافه کرد: این مهم نشانگر این است که ما هنوز در مرحله هشدار جدی قرار داریم.

وی بیان داشت: اگر چه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا کاهش یافته و از وضعیت قرمز بیماری کرونا خارج شده ایم اما به هیج وجه به این معنی نیست که نسبت به پروتکل های بهداشتی بی توجهی شود بلکه باید همچنان پروتکل ها رعایت شود. 

نوروزی با تاکید بر این مطلب که اصل قرنطینه در خانه ماندن باید رعایت شود، اظهار داشت: عدم رعایت توصیه ها خطر شعله ورشدن ویروس کرونا را به همراه خواهد داشت.

هم اکنون از ۱۶ شهرستان گیلان، ١٠ شهرستان نارنجی و شش شهرستان زرد هستند.

با فوت ۱۹۱ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۳ هزار و ۸۱۶ نفر رسید.

در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (اول دی ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۱۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و ۹۹۱ نفر بستری شدند، با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۱۶۴ هزار و ۵۳۵ نفر رسید.

 خوشبختانه تاکنون ۸۹۴ هزار و ۳۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند، همچنین پنج هزار و  ۵۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۷ میلیون و ۹۷ هزار و ۵۵۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=17248

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: