۴۴ فرصت سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی معرفی شد

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی از تهیه و بروز رسانی بسته فرصت‌های جدید سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی همزمان با نامگذاری سال ۹۹ با نام و رویکرد «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری خبر داد.

به گزارش باز باران خبر، وحید طالب‌پور در گفت‌وگویی با بیان اینکه فرصت‌های سرمایه گذاری جدید امکان سنجی از سوی این سازمان در قالب ۴۴ طرح و پروژه تعریف شده، اظهار کرد: طرح‌های احصا شده برای سرمایه گذاری در سطح محدوده منطقه آزاد انزلی، بر اساس زیرساخت‌های ایجاد شده از سوی سازمان و بخش خصوصی، که بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این منطقه در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری افزوده، پتانسیل‌های جغرافیایی، فعال شدن کریدورهای بین‌المللی و نقش محوری این منطقه در ارتباط با روابط ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا بازتعریف شده است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان با اشاره به اینکه در بررسی کارشناسی طرح‌های سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی تجربیات حاصله در مسیر اجرای طرح‌های سرمایه گذاری پیشین منطقه نیز مورد توجه قرار گرفته، افزود: از سوی دیگر اسناد فرادستی چون طرح جامع مصوب منطقه آزاد انزلی، احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، منشور اقتصاد مقاومتی و سند چشم‌انداز ۲۰ ساله ایران اسلامی، در کنار شاخص‌های اقتصادی تغییر یافته کشور در بسته‌های جدید لحاظ شده‌اند.

وی در خصوص الزامات تخصصی در نظر گرفته شده در ۴۴ فرصت سرمایه‌ گذاری در منطقه آزادانزلی اضافه کرد: انتقال تکنولوژی و دانش جدید، صادرات محور بودن و در نظر گرفتن نیازهای بازارهای کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای، رعایت الزامات زیست محیطی به همراه دانش بنیان بودن سرمایه‌گذاری‌های برنامه ریزی شده، از مهم‌ترین الزامات سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی در قالب بسته جدید سرمایه‌گذاری در این منطقه می‌باشد.

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص تنوع حوزه‌های سرمایه گذاری تدوین شده در منطقه متبوع خود گفت: «گردشگری، تفریحی و سلامت»، «لجستیک و خدمات بندری»، «تولیدی، صنعتی، فرآوری محصولات کشاورزی و شیلات» و در نهایت «خدمات» سرفصل‌های موضوعی فرصت‌های سرمایه گذاری جدید منطقه آزاد انزلی بوده، که با توجه به این تنوع، امکان بهره برداری از آن را برای علاقمندان به سرمایه گذاران در بخش‌های مختلف فراهم شده است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری اضافه کرد: ارائه اطلاعات شفاف و به روز در خصوص مشخصات اولویت‌های سرمایه گذاری در این‌ منطقه، نظیر حجم سرمایه و زمین مورد نیاز، مدت اجرای آنها، نوع بازار و …از مهمترین مؤلفه‌های بررسی شده در تدوین بسته جدید سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی است.

وی از اهتمام جدی سازمان متبوع خود جهت ارائه خدمات به موقع به سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی خبر داد و افزود: فرصت‌های سرمایه گذاری جدید منطقه آزاد انزلی در پرتال سازمان قابل دسترس می‌باشد و در عین حال برای سوالات بیشتر علاقمندان می‌توانند به مدیریت جذب سرمایه گذاری سازمان مراجعه نمایند. /ایسنا

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8507

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: