۳۹ طرح گازرسانی در گیلان به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: در دهه فجر امسال ۳۹ طرح گازرسانی با اعتباری بیش از ۹۵ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

به گزارش باز باران خبر، حسین اکبر در دومین روز از دهه مبارک فجر در جمع خبرنگاران در شرکت گاز استان گیلان از اجرای ۳۹ طرح گازرسانی در دهه فجر امسال خبر داد و اظهار کرد: برای گازرسانی به این پروژه ها بیش از ۹۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: از مجموع پروژه های گازرسانی دهه فجر، ۲۰ طرح متعلق به گازرسانی به روستاهای صعب العبور و کوهستانی استان در شهرستان های سیاهکل، رودبار، تالش، ماسال و لاهیجان می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه برای گازرسانی به این روستاها در مجموع بالغ بر ۸۹ میلیارد ریال هزینه شده است، گفت: با گازدار شدن این روستاها تعداد روستاهای گازدار در گیلان به ۲۰۳۵ و درصد بهره مندی گاز روستایی استان به ۹۵.۳ درصد می رسد.

اکبر بیان کرد: این روستاها مجموعا دارای ۱۰۲۶ خانوار هستند و برای گازرسانی به آنها بیش از ۸۷ کیلومتر شبکه گذاری شده است.

وی تصریح کرد: قبل از انقلاب هیچگونه عملیات گازرسانی در گیلان به انجام نرسیده بود ولی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی بیش از یک میلیون و ۸۰ هزار مشترک در استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند، بالغ بر۵۹۳ هزار انشعاب گاز در استان نصب و بیش از ۲۰ هزار و ۹۰۰ کیلومتر عملیات شبکه گذاری در گیلان به انجام رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از گازرسانی به ۱۹ واحد صنعتی در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: برای گازرسانی به این صنایع بیش از ۶.۳ میلیارد ریال هزینه شده و با اجرای آن بالغ بر ۵ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در ساعت گاز طبیعی جایگزین شده است.

اکبر افزود: شهرستان رودبار با شش واحد صنعتی، آستانه اشرفیه با پنج واحد صنعتی و شهرستان های رشت و صومعه سرا هرکدام با سه واحد صنعتی، بیشترین سهم را از گازرسانی های دهه فجر امسال دارا هستند و با افتتاح این طرح ها، مجموع مشترکین صنعتی گاز در استان به ۵۶۳۲ مشترک افزایش می یابد.

اکبر گفت: خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی و با تلاش کلیه پرسنل خدوم شرکت گاز هم اکنون در استان گیلان بیش از یک میلیون و ۸۰ هزار مشترک گاز طبیعی شامل ۹۹۷ هزار مشترک خانگی، ۷۸ هزار مشترک تجاری، بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ مشترک صنعتی، ۹۶ جایگاه CNG و سه نیروگاه وجود دارد.

وی ضمن قدردانی از همه سازمان های همکار در زمینه گازرسانی به مردم گفت: با گازدار شدن سراسر استان، شرایط تشکیل و رونق کسب و کارهای محلی و کوچک، تولید و اشتغال در روستاها بیش از پیش فراهم شده است و این مهم زمینه رونق اقتصادی و مهاجرت معکوس از شهر به روستا را فراهم کرده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=7231

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: