۳۲۸ هزار نفر در کسب و کار صنفی گیلان اشتغال دارند

بازباران خبر/به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت گیلان؛ تیمور پورحیدری در نشست معاون تجارت و خدمات وزارت صمت با فعالان کسب و کارهای صنفی و تجاری استان که در محل سالن جلسات اداره کل صمت گیلان برگزار شد، گفت: بیش از ۳۲۸ هزار نفر در کسب و کارهای صنفی گیلان فعالیت و اشتغال دارند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه اصناف جایگاه مهمی در شکل دهی کسب و کارهای کوچک دارند افزود: با حضور آقای دکتر علیرضا شاهمیرزایی معاون تجارت و خدمات وزارت صمت از یک پروژه شرکت پخش آبزی فناور در زمینه بسته بندی و پخش انواع ماهیان خاویاری و یک پروژه با پیشرفت بیش از ۵۰ درصد در زمینه بسته بندی و سردخانه محصولات هایپری در شهرک صنعتی سفیدرود بازدید به عمل آمد که همین دو پروژه اشتغال بیش از ۵۰۰ نفر را به همراه خواهد داشت.وی به فعالیت بیش از ۱۳۱ هزار واحد صنفی در گیلان اشاره نمود و اظهار داشت: تامین اقلام اساسی و قابل عرضه این واحدهای صنفی در مبادی رسمی توسط ۱۷۶ شرکت پخش در استان انجام می شود که این زنجیره را تکمیل می نماید.

دکتر پورحیدری با اظهار اینکه هیات رئیسه اتاق های صنفی و بازاریان در اجرای مردمی سازی توزیع یارانه ها نقش بسزایی داشتند. عنوان کرد: در تنظیم و تعادل بازار و برون رفت از التهابات ناشی از طرح بزرگ اقتصادی دولت سیزدهم اصناف و کسبه در خط مقدم طرح بودند که این وفاق و همدلی با نظارت و مساعدت دستگاه‌های مرتبط باعث آرامش بازار در استان گردید.مدیرکل صمت گیلان از احداث شهرک صنفی خدمات خودرویی در آینده نزدیک در استان سخن گفت و تشریح کرد: برای اولین بار این شهرک در مجاورت شهرک صنعتی سفیدرود در مساحتی به متراژ ۱۷ هکتار با سرمایه گذاری بخش خصوصی با هدف ساماندهی صنوف خودرویی به صورت مجموعه کامل در خارج از شهر رشت ایجاد خواهد شد که امروز مقدمات اجرای آن با حضور معاون وزیر صمت و سرمایه گذاران این طرح بررسی گردید.

وی افزود: گیلان استانی پیشتاز در بحث ثبت شناسه کالا، سامانه پاسخگویی ۱۲۴ و تامین زنجیره مالی در کل کشور است. وی در ادامه ضمن قدردانی از تعامل نمایندگان و مسئولین استان در حمایت از صنعت گیلان؛ از راه اندازی یک شهرک فناوری و شهرک نساجی در شمال کشور در محل فعلی شرکت صنایع پوشش خبر داد و افزود: راه اندازی این دو واحد تاحد قابل توجهی از انتظار و مطالبات مردم و مسئولین در حوزه اشتغال را پاسخ خواهد. داد.

گفتنی است در ادامه این سفر یک روزه معاون وزیر صمت، طی دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی؛ ظرفیت کسب و کارهای نوآورانه و فناور و فضای بازار این منطقه اقتصادی مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=25976

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: