۲ پروژه شرکت برق منطقه ای گیلان در نخستین روز از دهه فجر به بهره برداری رسید


باز باران خبر – سکینه حسابی: با حضور آیت ا… فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان، دکتر اسدا… عباسی استاندار گیلان، محمدرضا احمدی و سید علی آقازاده نمایندگان مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و تعدادی از مدیران عامل صنعت آب و برق گیلان، ۲ پروژه برقی افتتاح و در مدار قرار گرفتند.


بهمن داراب زاده مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در آیین افتتاح این مراسم گفت: با عبور موفقیت آمیز از تابستان سال جاری، برنامه ریزی برای عبور موفق از تابستان سال آتی با تعریف ۱۵ پروژه آغاز شده که از این پروژه ها، ۳ پروژه در ایام ا… مبارک دهه فجر افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید و ۱۲ پروژه دیگر نیز قبل از پیک بار سال آتی و سال ۱۴۰۳ در مدار قرار خواهند گرفت.
وی افزود: پروژه پست ۶۳/۲۰ کیلوولت جانبازان رشت و خط ۶۳ کیلوولت کابلی دومداره تغذیه کننده پست سلیمانداراب رشت از پروژه هایی است که امروز افتتاح و در مدار قرار خواهند گرفت و پروژه پست ضیابر نیز در ایام ا… دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: پروژه های شهر رشت با هدف تامین برق مطمئن و پایدار ، تقویت ولتاژ و پایداری شبکه و افزایش قابلیت اطمینان و کاهش تلفات، کاهش بارگیری خطوط انتقال و برقرسانی به مشترکان شهر رشت به بهره برداری خواهند رسید.
داراب زاده یاد آورشد: برای این ۲ پروژه که امروز شاهد افتتاح آن خواهیم بود ، حدود ۵۵۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که با بهره برداری از این طرح ها، برای ۳۰ نفر به صورت موقت و برای ۳ نفر بطور دائم اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در خصوص پروژه پست ۶۳/۲۰ کیلوولت جانبازان رشت گفت: افت و ضعف ولتاژ و پرباری پست سیار جانبازان از جمله مشکلات منطقه جانبازان بود که با افزایش ۳ برابری ظرفیت پست، قطعا آسیب پذیری و مشکلات منطقه برطرف شده و این پست نقش شایانی در عبور موفق از پیک بار سال آتی خواهد داشت.
وی افزود: از ویژگی های ممتاز پست جانبازان این است که با توجه به واقع شدن این پست در محدوده شهری، به جهت رفاه حال مشترکان عزیز و کمک به معماری شهری و جلوگیری از آلودگی صوتی، از ترانس های بی صدا در این پست استفاده شده است.
داراب زاده خاطرنشان کرد: ویژگی برجسته این پروژه، اجرای پروژه در مدت ۸۰ روز بود که این مهم با کار جهادی و شبانه روزی همکاران شرکت محقق شد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در خصوص خط کابلی سلیمانداراب گفت: طول این پروژه ۱۶ کیلومتر مدار بود که با مهندسی ارزش و پیشنهادات همکاران شرکت برق منطقه ای گیلان و تغییر آرایش خط، طول پروژه به ۱/۶ کیلومتر مدار کاهش یافت و موفق به صرفه جویی ۱۰۰ میلیارد تومانی در اجرای این پروژه شدیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=29229

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: