۲۷۶۰ بیمار خاص گیلانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با اشاره به پوشش بیمه ای دو هزار و ۷۶۰ بیمار خاص در این استان، گفت: در سال گذشته ۷۵۰ هزار جلد دفترچه بیمه صادر شده است.

به گزارش باز باران خبر، جمشید محمدی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی تحقق عدالت در سلامت و بهره مندی آحاد مردم از خدمات مطلوب بیمه‌ای است، اظهار کرد: بیمه سلامت در تحقق این هدف نقش مهمی ایفا می‌کند.

وی به جمعیت بیش از دو میلیون و ۵۳۰ هزار نفری استان گیلان اشاره کرد و گفت: ۴۹ درصد این جمعیت در قالب صندوق‌های بیمه‌ای روستاییان، کارکنان دولت، سایر اقشار، ایرانیان، بیمه سلامت تحت پوشش بیمه سلامت هستند،مدیرکل بیمه سلامت گیلان با اشاره به پوشش بیمه‌ای دو هزار و ۷۶۰بیمار خاص توسط این سازمان در استان گیلان، افزود: از این تعداد ۱۶۵ نفر هموفیلی، ۶۱۰ نفر تالاسمی، ۷۰۱ نفر دیالیزی، ۳۲۴ نفر پیوند کلیه و ۹۶۰ نفر MS هستند.

وی با بیان اینکه در راستای برون سپاری ارائه خدمات بیمه سلامت گیلان با ۶۳ دفتر پیشخوان قرار دارد، گفت: سال گذشته ۷۵۰ هزار جلد دفترچه برای بیمه شدگان بیمه سلامت در استان گیلان صادر شده است.

محمدی با اشاره به اینکه بیمه سلامت گیلان برای ارائه خدمات به بیمه شدگان با یک هزار و ۷۱۱ مؤسسه دولتی و خصوصی طرف قرار داد است، ادامه داد: در ماه‌های اخیر و ماه‌های انتهایی سال گذشته اقدامات خوبی در راستای پرداخت مطالبات در سطح استان و کشور از سوی بیمه سلامت انجام و بخش زیادی از مطالبات پرداخت شده است.

وی همچنین به پرداخت مطالبات سال ۹۷ تمام مراکز خصوص نیز اشاره و اظهار کرد: سازمان بیمه سلامت ایران به منظور صیانت از حقوق بیمه شدگان تلاش می‌کند تا با پرداخت بدهی‌ها، حمایت هرچه بیشتر خود را از نظام سلامت در راستای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان انجام دهد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10325

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: