۱۵ تیرماه؛ آخرین مهلت پرداخت مالیات بر ارزش افزوده فصل بهار

مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: ۱۵ تیرماه آخرین مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل بهار ۹۸ است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایسنا؛ جواد انوری گفت:  ۱۵ تیرماه را آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل بهار ۹۸ دانست و اظهار کرد: این مهلت قابل تمدید نیست و مودیان فقط چهار روز برای ارائه آن مهلت دارند.

وی افزود: مطابق قانون، مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده حداکثر ۱۵ روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را از طریق سایت عملیات الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده به آدرس «www.evat.ir» ارائه و مالیات و عوارض متعلق را پرداخت کنند.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان تاکیدکرد: مودیان مالیاتی به منظور برخورداری از هرگونه تسهیلات قانونی و جلوگیری از تعلق جرایم مالیاتی، می بایست تا تاریخ ۱۵ تیرماه نسبت به ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار ۹۸ و پرداخت مالیات و عوارض متعلقه اقدام کنند.

این مقام مسئول مالیات بر ارزش افزوده را یک مالیات غیرمستقیم و مالیات بر مصرف دانست و عنوان کرد: مالیات بر ارزش افزوده یکی از مترقی ترین مالیات ها در دنیاست.

وی خاطرنشان کرد: مالیات بر ارزش افزوده سبب سرعت بخشیدن به توسعه و عمران محدوده های شهری و توسعه پایدار شهری بوده و بهره گیری از امکانات و ظرفیت‌های اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی جهت تحقق درآمد های پایدار مالیاتی ضروری است.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=2283

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: