یادداشت مدیر ‘ کانون فرهنگی سفیـر معتمد ‘ به مناسبت روز شوراها؛ باریتعالی در قرآن کریم صراحتا مسلمانان را به شورا و مشورت سفارش فرمود

باز باران خبر/ زهرا معتمدی- مدیر کانون فرهنگی سفیـر معتمد ، در یادداشتی به مناسبت نهم اردیبهشت ماه روز ملی شوراها نوشت:

در اهمیت شوراها، همین بس که باریتعالی سوره ای با نام شوریٰ در قرآن کریم نازل فرمود و در آیه سی و هشتم، همگان را صراحتأ پس از به پاداشتن ‘ نماز ‘ به ‘مشورت’ با یکدیگر و پس از آن به ‘ انفاق به فقرا ‘ دعوت نمود.

خداوند را شاکریم که مدتی پس از پیام بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) ، مبنی بر لزوم تشکیل شوراها در تمامی شهرها و بلاد میهن عزیزمان ، رهبر معظم، آیت اله خامنه ای فرمان تشکیل شوراها را در نهم اردیبهشت ماه ۱۳۷۸ صادر نمود و شوراهای اسلامی شهر و روستا در تمامی استانهای کشور برای پیشبرد امور شهری رسمأ در بازه های زمانی چهارساله شروع به کار نمود.

حال که در رشت عزیز نیز همپایه دیگر شهرها این امر شایسته و بایسته، فرصتی برای شهروند محور اداره شدن امور ایجاد کرده و دوره ششم شوراهای اسلامی در سایه درایت ۱۱ عضو فرهیخته اداره میشود، امیدواریم با همت مدیران شهری در شورای محترم و شهرداری رشت، شاهد توسعه بیش،از پیش و ایجاد چشم اندازی روشن برای شهر زیبایمان باشیـم.

پروژه های هشت گانه طرح میثاق در رشت ، ایجاد برنامه راهبردی چشم انداز بیست ساله ، برپایی بزرگترین رویداد خوراک کشور در ماههای گذشته، ایجاد سامانه های هوشمند مدیریت جامع شهر و بسیار اقدامات دیگر نیز از آورده های مهم شورای اسلامی در دوره ششم است که نماینگر پویایی و اهمیت این ارگان مردمی است.

کانون فرهنگی سفیر معتمد روز شوراها را گرامی داشته و می‌کوشد برای ارتقاء فرهنگی رشت عزیز گامی هر چند کوچک اما مؤثـر بردارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=35308

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: