گیلان رتبه نخست کشور در پرداخت تسهیلات کرونا را دارد

گیلان رتبه نخست کشور در پرداخت تسهیلات کرونا را دارد

باز باران خبر/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه تا کنون حدود ۷۹ درصد از تسهیلات کرونا به مشاغل آسیب دیده از شیوع این ویروس پرداخت شده است، گفت : گیلان از این نظر در سطح کشور رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

عباس علیزاده اظهار داشت: تاکنون از ۴۱۱ میلیارد تومان تسهیلات درخواست شده،  ۳۲۴ میلیارد تومان حدود ۷۹ درصد از مجموع تسهیلات درخواست شده به متقاضیان پرداخت شده است.

وی تعداد پرونده های تشکیل شده برای دریافت تسهیلات کرونا در استان را ۲۹ هزار و ۴۸۶ فقره پرونده برای ۴۴ هزار و ۲۱۴ نفر شغل در استان عنوان کرد.

وی تصریح کرد:شهرستان های لاهیجان با ۹۰.۲۴ درصد، سیاهکل با ۸۹.۵۸ درصد و آستارا ۸۹.۳۵ درصد رتبه اول تا سوم را از لحاظ بیشترین میزان تسهیلات پرداختی دارند و شهرستان های شفت با ۸۰.۴۹ درصد، لنگرود ۷۴.۵۰ درصد و رودسر ۷۲.۵۴ درصد کمترین پرداختی را در استان داشته اند.

 تسهیلات پرداختی به آسیب دیدگان کرونا به ۱۴ رسته شغلی اختصاص دارد که ثبت نام و پرداخت این تسهیلات به افراد واجد شرایط در دو مرحله بیمه شدگان و غیر بیمه شدگان انجام می شود.

دولت به ازای هر کارفرما که به صورت خویش فرماست مبلغ شش میلیون تومان و به ازای شغل هایی که به صورت غیر رسمی و بیمه ای کار انجام می دهند، هشت میلیون تومان پیش بینی کرده است.
همچنین  برای واحدهایی که بر اساس پروتکل های مشخص شده از سوی دولت موظف به تعطیلی واحدهای تولیدی و خدماتی خود شدند برای هر شغل بیمه ای ۱۶ میلیون تومان اما برای شغل های متاثر از کرونا که خود واحدهایشان را تعطیل کرده بودند ۱۲ میلیون تومان در نظر گرفته است.  برای مشاغلی همچون رانندگان که به صورت خویش فرما کار می کنند نیز ۶ میلیون تومان تسهیلات پیش بینی شده است.

گیلان دومین استان درگیر در جریان شیوع کرونا در کشور بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=15800

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: