گیلان در سال ۱۴۰۰؛ میزبان جشنواره مطبوعات استان های شمالی

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان گفت: با رایزنی‌های انجام شده در اتحادیه خانه‌های مطبوعات استان‌های شمالی کشور، استان گیلان در سال ۱۴۰۰ میزبان جشنواره مطبوعات استان‌های شمالی خواهد بود.

به گزارش باز باران خبر ، کریم خورسندی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه بزرگترین مشکل حوزه مطبوعات، مقوله کاغذ و چاپ است، اظهار کرد: این مشکل نشات گرفته از مشکلات اقتصادی و تحریم‌هاست، اما با کمک مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشی از این مشکلات حل شده است.

وی با تاکید بر لزوم استمرار حمایت مسئولان از مطبوعات، افزود: عدالتی در یارانه‌های مطبوعات و توزیع آگهی‌های دولتی برقرار شده است و لذا از مسئولان معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌کل ارشاد اسلامی بابت اجرای این عدالت، حمایت‌ها و شفافیت به‌وجود آمده قدردانی می کنیم.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان به ارائه گزارشی مختصر از عملکرد هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان در یک سال و نیم اخیر پرداخت و عنوان کرد: برگزاری جشنواره ملی مطبوعات با حضور دکتر نوبخت در منطقه آزاد انزلی، جشنواره استانی رسانه و مدیریت شهری و برگزاری دوره آموزش خبرنگاری برای حدود ۵۰ نفر از خبرنگاران استان با حضور اساتید برجسته کشور از فعالیت‌های شاخص این دوره بود.

خورسندی افزود: با رایزنی‌های انجام شده در اتحادیه خانه‌های مطبوعات استان‌های شمالی کشور، استان گیلان در سال ۱۴۰۰ میزبان جشنواره مطبوعات استان‌های شمالی خواهد بود که پایه‌ای برای حضور در جشنواره خزر آستاراخان است.

وی با بیان اینکه خانه مطبوعات به عنوان یک نهاد صنفی و قانونی حامی رسانه‌های استان که مورد تایید معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، متذکر شد: معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال نیز مانند سال گذشته به همه اعضای خانه های مطبوعات سراسر کشور هدیه روز خبرنگار اهدا می‌کند.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به کمک ۲۳۰ میلیون تومانی به نشریات مکتوب گیلان در ابتدای سال جاری که با حمایت دکتر نوبخت و همکاری سازمان مدیریت استان انجام شد، اضافه کرد: از استانداری نیز تقاضا داریم برای رفع مشکل مالیاتی خانه مطبوعات گیلان به ما کمک کند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3142

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: