گیلانی ها بیش از ۶۳ هزار واحد خون اهدا کردند

مدیرکل انتقال خون گیلان گفت: گیلانی ها در ۹ ماه نخست امسال ۶۳ هزار و ۴۱۰ نفر موفق به اهدای خون شدند که ۶۱ هزار و ۱۱۷ نفر از اهداکنندگان مرد و ۲ هزار و ۲۹۳ نفر از آنها زن هستند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایرنا، بابک پاکدل با بیان اینکه در ۹ ماه سال جاری ۷۴ هزار و ۴۹۰ نفر برای اهدای خون به پایگاه های انتقال خون سراسر استان مراجعه کرده اند، اظهار کرد: از این تعداد ۶۳ هزار و ۴۱۰ نفر موفق به اهدای خون شدند که ۶۱ هزار و ۱۱۷ نفر از اهداکنندگان مرد و ۲۲۹۳ نفر از آنها زن هستند.

مدیرکل انتقال خون گیلان افزود: از مجموع اهداکنندگان ۱۹۳۶نفر برای نخستین بار اهداکننده بار اولی، ۳۷ هزار و ۳۱۰ نفر اهداکننده مستمر و ۱۶۴ نفر اهداکننده با سابقه هستند.

وی از مجموع خون های دریافتی بیش از ۲۰۰ هزار واحد فرآورده خونی تولید و در بیمارستان ها و مراکز درمانی مصرف می شود، افزود: گیلان به علت گردشگر پذیربودن، آمار بالای جراحی های قلب و عروق، تصادفات، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزء استان های نخست ایران از نظر مصرف فرآورده های خونی است.

مدیرکل انتقال خون گیلان با بیان اینکه گیلانیان سالانه حدود ۸۰ هزار واحد خون اهدا می کنند، تصریح کرد: گیلان بیش از هزار بیمار دیالیزی، هزار و ۱۶۰ بیمار تالاسمی، ۲۷۰ بیمار هموفیلی و حدود ۲۰۰ بیمار فاویسمی دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=6316

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: