گشت های دوره ای و بازدید مولتی کوپتری جهت پایش مستمر خطوط

باز باران خبر/ پروژه های متعدد مقاوم سازی خطوط به منظور پیشگیری از سرقت و اطمینان از پایداری خطوط انتقال انرژی از طریق انجام جوشکاری پیچ و مهره و رنگ آمیزی آن و همچنین بستن کسری نبشی انجام می شود.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای گیلان؛” بهروز قربان پور ” معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای گیلان اظهار داشت: تعمیر ونگهداری بهینه خطوط انتقال نیروی برق در سطوح ولتاژ ۴۰۰ و۲۳۰ و۱۳۲و۶۳ هزار ولت، علیرغم عبور این خطوط از مناطق صعب العبور کوهستانی وکوهپایه ای وجلگه ای گیلان از وظایف ذاتی شرکت برق منطقه ای گیلان در راستای تامین مطمئن و پایدار انرژی برق می باشد.
وی افزود: برای انجام این مهم، برای انتقال تجهیزات برای تعمیر ونگهداری حدود ۶۳۰۰ برج خطوط، نیاز به جاده دسترسی بوده، که با توجه به شرایط اقلیمی خاص استان گیلان، احیای این راه های دسترسی ضروری و اساسی می باشد که این امر باعث افزایش هزینه های تعمیر ونگهداری خطوط می شود.
قربان پور گفت: در مواقعی که جاده دسترسی در مناطق جنگلی و اختصاصی باشد و برای تردد عموم مورد استفاده قرار نگیرد، با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی استان برای جلوگیری از سرقت چوب های جنگلی و اخیرا نیز  برای جلوگیری از سرقت قطعات برج های برق نسبت به نصب درب قفل دار اقدام شده است.
معاون بهره برداری با اشاره به مسبوق به سابقه بودن خروج خط انتقال در منطقه گلسرک امام زاده هاشم گفت: به منظور کاهش زمان اعمال خاموشی ناشی از خروج احتمالی این خط ناشی از عوامل خارجی به ویژه برخورد درختان منابع طبیعی، با بکار گیری تجهیزات راه سازی نسبت به احیا این جاده اقدام شد تا در صورت خروج این خط از شبکه، نسبت به رفع عیب در اسرع وقت اقدام شود.
وی افزود: این جاده و سایر جاده های منتهی به خطوط  ۴۰۰ کیلوولت  از سال ۱۳۷۷ همزمان با احداث خط در اختیار و تحت بهره برداری شرکت برق منطقه ای گیلان قرار گرفته و شرکت هر ساله به تناسب بودجه تخصیص یافته، نسبت به احیا جاده های دسترسی این خط و سایر خطوط انتقال در سراسر استان اقدام می نماید.
 قربان پور در خصوص اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از سرقت تجهیزات برق، گفت: سرقت قطعات دکل، تنها مختص به استان گیلان نبوده، اما این شرکت جهت جلوگیری و کاهش سرقت قطعات دکل و همچنین کاهش احتمال حوادث جانی، تاکنون اقداماتی نظیر گشت دوره ای، ، بازدید مولتی کوپتری، جوشکاری و… را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: همچنین با همکاری نیروی انتظامی استان گیلان موفق به شناسایی و دستگیری برخی از سارقین شده ایم و اقدامات لازم در این خصوص در حال پیگیری می باشد. لازم بذکر است که کار بازدید از برج ها ومشخص نمودن برج های دارای کسری نبشی و مورد سرقت قرار گرفته و همچنین اصلاح وجوشکاری پیچ ومهره نبشی برج های اصلاح شده و برج های سالم با بکارگیری تمامی نیروهای پیمانکاری آشنا به تعمیر ونگهداری خطوط در منطقه گیلان با جدیت در حال انجام می باشد .
 معاون بهره برداری گفت: از آنجا که ناپایدار شدن برج های برق در اثر سرقت نبشی ممکن است باعث سقوط تعداد زیادی برج در شرایط وزش باد و بوران و برف شده و بی برقی وسیعی را ایجاد نماید، امیدواریم با این تمهیدات وهمچنین آگاهی مردم نسبت به خسارات زیادی که این سرقت ها ممکن است به شبکه برق و نهایتا به مردم تحمیل نماید شاهد حساسیت عمومی واز بین رفتن این معضل باشیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=23011

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: