گام نهادن در عرصه دانایی مهمترین راهکار برای توسعه‌یافتگی است

استاندار گیلان، برپایی نمایشگاه‌های کتاب را نماد علم و اندیشه دانست و گفت: گام نهادن در عرصه دانایی مهمترین راهکار برای توسعه‌یافتگی جوامع است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان،  ارسلان زارع پیش از ظهر یکشنبه (۲۶ آبان) در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان با اشاره اینکه گیلان یکی از نمادهای علم، ادب و هنر است، اظهار کرد: کتاب، علم و اندیشه مهم‌ترین رکن و محور فرهنگ و تمدن بشری و عامل توسعه یافتگی جوامع از گذشته تاکنون بوده است.

وی با بیان اینکه همه دانشمندان اعتقاد دارند فرهنگ یک فرآیند مستمر است، افزود: این فرهنگ باید همانند گذشته از نسلی به نسل دیگر منتقل شود و سیر تکمیل را طی کند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه از مهمترین اصول برای انتقال اندیشه‌ها کتاب است، گفت: با بررسی گذشته بشر به ویژه ایرانیان به این نتیجه می‌رسیم که توجه فراوانی به کتاب و مطالعه داشته‌اند.

وی با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران به لحاظ زیرساختی، چاپ و انتشار کتاب از جمله کشورهای خوب در منطقه است، گفت: گیلان نیز در این دوره ششمین سال متوالی است که این نمایشگاه را برپا می‌کند.

زارع با تأکید بر اینکه مدرسه، مراکز علمی و اماکن عمومی باید کتاب‌محور باشد، ادامه داد: برای ارتقای توسعه‌یافتگی کشور بهترین راه گام نهادن در عرصه دانایی محوری است باید نسل جوان را با محوریت کتاب، علم و اندیشه شکل داده و به جلو ببریم.

وی افزود: امیدواریم شاهد ارتقای شاخص مرتبط با کتاب از جمله سرانه مطالعه و بهره‌گیری از فضای جدید به‌ویژه مجازی و شبکه‌های اجتماعی باشیم.

پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان از ۲۶ آبان تا اول آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در کیلومتر پنج جاده رشت به تهران برگزار می‌شود و ساعت بازدید نمایشگاه نیز ۱۰ صبح تا ۸ شب است.

گفتنی است علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس https://gilan.farhang.gov.ir/fa/fairandfestival/bookexpo مراجعه نمایند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=5010

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: