کیفیت آموزش مدارس را باید افزایش داد

جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور استاندار گیلان، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، دکتر کوچکی نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی در سالن شهید انصاری استاندارز گیلان برگزار شد.

به گزارش باز باران خبر، استاندار گیلان، با بیان اینکه نیروی انسانی از مهمترین ارکان اصلی توسعه هر جامعه است گفت: آموزش و پرورش نیز از اصلی‌ترین ارکان تربیت نیروی انسانی هر جامعه است.

دکت  ارسلان زارع افزود: نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی یک نقش انکار ناپذیری است و  چنانچه این نهاد بزرگ و مؤثر به درستی بتواند رسالت و وظایف خود را انجام دهد به ویژه در تربیت نیروی انسانی متخصص، کار آمد و ماهر قطعا چشم انداز توسعه هر کشوری به خوبی ترسیم شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد: همه باید توجه داشته باشیم حل مشکلات آموزش و پرورش به خصوص در حوزه سخت افزاری الزاما توسط آمورش و پرورش امکان پذیر نیست و برای کاهش این مشکلات نیازمند تعامل همه نهادهای دولتی و غیردولتی و مشارکت مردم و خیرین هستیم.

رییس شورای آموزش و پرورش استان با قدردانی صمیمانه از مشارکت خیرین مدرسه ساز گفت: برای پروژه‌هایی که خیرین به سامان می‌رسانند هیچگاه به کوچکی یا بزرگی آن نباید نگاه کرد بلکه باید نیت‌های خیر را پاس داشت و در جهت تشویق آنان گام برداشت.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: در آستانه آغاز سال تحصیلی هستیم بنا داریم که کیفیت را در آموزش و پرورش استان گیلان ارتقا دهیم منظور این نیست که از کیفیت امروزمان ناراضی هستیم اما علاقمند هستیم که این کیفیت بالاتر برود و باتوجه به ظرفیتی که استان گیلان دارد می توانیم رتبه های بالاتری را در کنکور کسب کنیم.

دکتر زارع خاطر نشان کرد: برای افزایش کیفیت باید از خلاقیت و نوآوری بیشتر بهره ببریم و کوشش کنیم براساس سند آموزش و پرورش گام برداریم.

وی با اشاره به تقویت همت جمعی برای برگزاری شایسته مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس گفت: تلاش کنید هیچ گونه شکایتی در روز اول مهر وجود نداشته باشد.

استاندار گیلان با اشاره به ضرورت جمع‌آوری بخاری‌های نفتی باقیمانده در مدارس افزود: این ضرورت جز تکلیف‌های اداره کل نوسازی است و پیگیری جدی انجام دهید که حادثه تلخی اتفاق نیافتد.

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از دستگاه‌های بزرگ هر استانی محسوب می‌شود گفت: هرچقدر به آموزش و پرورش توجه بیشتری شود به اهدافی که جامعه در نظر دارد زودتر می‌رسیم.

نادر جهان‌آرا مدیر کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: طی چند هفته اخیر برای هر کدام از مدارس مناطق مختلف استان، ناظر تعیین کردیم که بازرسی‌های منطقه‌ای جهت میزان آمادگی مدارس برای بازگشایی را گزارش دهند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3896

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: