کوکر شکم سیاه برای نخستین‌بار در گیلان مشاهده شد

باز باران خبر/ رامین شیلاتی سرپرست اداره حفاظت محیط ‌زیست تالش با اعلام این خبر گفت دو قطعه کوکر شکم سیاه توسط فردین نظیری  یکی از پرنده‌نگرهای فعال در حوزه این شهرستان ، در حاشیه تالاب جوکندان – منطقه حفاظت‌شده لیسار مشاهده و عکاسی شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط ‌زیست گیلان؛ وی در ادامه افزود: عکس‌های گرفته شده برای شناسایی و تایید نهایی به اداره کل حفاظت محیط‌زیست ارسال و گونه، مورد تایید کارشناسان استان قرار گرفته است. 
دکتر عباس عاشوری مسئول دبیرخانه تالاب‌های استان در این ارتباط گفت، هفت گونه کوکر یا باقرقره از راسته کوکرشکلان و تیره کوکرها در ایران زیست می‌کنند که تاکنون فقط کوکر شکم سفید در استان مشاهده شده بود و کوکر شکم سیاه برای نخستین‌بار از گیلان  گزارش می‌شود و گونه مهاجر عبوری برای استان است.

این گزارش می افزاید، کوکر شکم سیاه جثه بزرگ، دم کوتاه و بال‌های به نسبت پهن دارد و به واسطۀ رنگ سیاه شکم تشخیص داده  می‌شود. نر و ماده متفاوت و فاقد تغییرات فصلی هستند. زیستگاه آن استپ‌های خشک تا نیمه‌خشک، مناطق نیمه‌بیابانی با پوشش گیاهی کوتاه و پراکنده، دشت‌های نمکی، شنی، لومی، رسی یا سنگریزه ای و گاهی کشتزارهای خشک است و معمولاً در دسته‌های متوسط تا بزرگ دیده می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=19143

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: