کمبود ١٠٠٠ پرستار در مراکز درمانی دولتی گیلان

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در آستانه میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، از کمبود ١٠٠٠ نیروی کادر پرستاری، در مراکز درمانی دولتی گیلان خبر داد.

به گزارش باز باران خبر، طاهره زاهدصفت با تشریح وضعیت حوزه پرستاری گیلان، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۵٧٠٠ نیروی پرستار در ۳۵ مرکز درمانی دولتی و خصوصی استان مشغول به ارایه خدمات هستند.

زاهدصفت یکی از اهداف حوزه پرستاری را ارایه خدمات مطلوب و با کیفیت به بیماران بیان و خاطرنشان کرد: در این راستا، تامین نیروی انسانی مجرب و متعهد در دستور کار قرار دارد که در دو دوره متوالی به ترتیب ۵٠٠٠ و ۴۵٠٠ نفر نیروی پرستار، از طریق آزمون استخدامی در کشور، جذب شود.

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بخش دیگری از سخنان خود به پیگیری نظام پرستاری در خصوص جذب نیروی پرستار اشاره کرد و افزود: در کل کشور بین ١٨ تا ٢٠ هزار نیروی پرستار باید جذب شود اما به علت کمبود منابع، این امر به صورت مرحله ای انجام خواهد شد تا در این زمینه دغدغه ای وجود نداشته باشد.

وی، با تصریح بر جمعیت شناور گیلان به جهت گردشگرپذیر بودن، گفت: این مهم ارایه خدمات به بیماران را در برخی اوقات سال، دستخوش تغییر می کند و با توجه به اینکه در سال های اخیر نیروی های بازنشسته، جایگزین نشده اند، تامین نیرو باید به شکل بهتر و مستمر صورت گیرد.

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با تقدیر از پرستاران درد آشنای حوزه سلامت، گفت: پرستاران با تمام مشکلات و کمبودها و شرایط اقتصادی کنونی، صبورانه و متعهد به کار خود ادامه می دهند و این جای تقدیر و تشکر دارد.

وی اضافه کرد: وزیر بهداشت طی مکاتباتی در خصوص معوقات پرستاران، بر تسویه سال ٩٧ و پرداخت بخشی از سال ٩٨ تا روز میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار تاکید کرده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=6331

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: