کلاهبرداری با پیامک جعلی سامانه ثنا

باز باران خبر/ اطلاع رسانی‌های قضایی کلیه درگاه های دسترسی به سامانه های رسمی قوه قضائیه صرفا از طریق پایگاه adliran.ir در اختیار ذی نفعان می باشد و سرشماره پیامک های ارسالی شماره های (۱۰۰۰۴۹، ۱۰۰۰۴۹۰، ۱۰۰۰۴۹۹ و ۵۰۰۰۴۹) است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر، رئیس پلیس فتا استان گیلان با بیان این مطلب گفت: در این روش از کلاهبرداری فرد کلاهبردار با جعل آدرس اینترنتی سامانه ثنا پیامکی با محتوا‌هایی نظیر ابلاغیه، ثبت شکایت در سامانه و… که درنهایت به یک لینک پرداخت برخط منتهی می‌شود برای شهروندان ارسال می‌کنند و ازآنجایی‌که برخی از شهروندان از این سامانه‌ها و نحوه فعالیت آن‌ها آگاهی ندارند و مبلغ عنوان‌شده نیز بسیار ناچیز است روی لینک کلیک کرده و اقدام به عملیات پرداخت وجه می‌کنند.

وی افزود: لینک معرفی‌شده در این پیامک‌ها حاوی یک بدافزار است و مجرمین اینترنتی با این شگرد مجرمانه، اطلاعات کارت‌بانکی متقاضیان را به سرقت برده و نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها اقدام می‌کنند.

سرهنگ نقی‌مهر یاد آور شد: پیامک ارسالی از سوی قوه قضاییه فاقد لینک می‌باشد و چنانچه افراد پیام‌هایی تحت نام ثنا (سامانه ثبت‌نام الکترونیک قضایی) دریافت کردند که در آن‌ها پرداخت مبلغی، هرچند کم درخواست شده بود، آگاه باشند آن‌ پیام جعلی است.

این مقام مسئول بیان داشت: در فرآیند سامانه ابلاغ الکترونیک و اطلاع رسانی‌های قضایی کلیه درگاه های دسترسی به سامانه های رسمی قوه قضائیه صرفا از طریق پایگاه adliran.ir در اختیار ذی نفعان دستگاه قضایی قرار می‌گیرد و سرشماره پیامک های ارسالی (۱۰۰۰۴۹، ۱۰۰۰۴۹۰، ۱۰۰۰۴۹۹ و ۵۰۰۰۴۹) می‌باشد.

گفتنی است سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر در خاتمه از شهروندان درخواست کرد در صورت مواجهه با موارد مجرمانه و مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir و یا با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش کنند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=22191

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: