کفن و دفن اموات در آرامستانهای رشت به حالت عادی برگشت

رئیس سازمان آرامستانهای شهرداری رشت گفت: فعالیت و حضور نیروهای جهادی برای تغسیل و تدفین اموات در آرامستانهای شهرداری رشت به پایان رسیده است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، سهراب راستگو با آرزوی سلامتی و تندرستی برای همه همشهریان و نیز قدردانی و تشکر از همراهی شهروندان برای کاهش حضور و تردد در آرامستانهای شهر رشت گفت: این سازمان همچنان مطابق پروتکل های موجود و تدابیر اتخاذ شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، وظایف خود را همچنان مطابق دستورالعمل های ویژه دنبال می کند.

وی افزود: پس از جلسه ای که روز ۲۱ فروردین ماه ۱۳۹۹ در سازمان آرامستانهای شهرداری رشت با حضور مهندس مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت، سرهنگ دولتی فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس و سرهنگ سلطانی نمایندگان سپاه رشت برگزار شد، روند خدمت رسانی این سازمان بیشتر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان آرامستانهای شهرداری رشت سپس تاکید کرد: پس از این جلسه مقرر شد از روز شنبه ۲۳ فروردین ماه کارهای مربوط به شست و شو و تغسیل پیکر قربانیان مشکوک به کرونا و متوفیان عادی توسط نیروهای این سازمان انجام می شود، که از یکم فروردین ۹۹ کار تغسیل متوفیان عادی در سنگر صورت می گرفت و چهار نفر از پرسنل سازمان آرامستانها متشکل از دو نیروی غسال مرد و دو نیروی غساله زن موظف به خدمت رسانی به شهروندان بودند.

رئیس سازمان آرامستانهای شهرداری رشت سپس خاطر نشان کرد: از تاریخ یکم فروردین تا کنون، امور مربوط به تغسیل ۱۸۷ متوفی شهرستان رشت و شهرستانهای اطراف توسط نیروهای سازمان آرامستانهای شهرداری رشت در بخش سنگر انجام شده است.

سهراب راستگو همچنین یادآور شد: همه امکانات، تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای شست و شوی متوفیان کرونایی در سازمان آرامستانهای شهرداری رشت و شست و شوی متوفیان عادی در بخش سنگر نیز توسط سازمان آرامستانهای شهرداری رشت تهیه و تامین شده است.

وی با تاکید بر اینکه با تصمیم مسئولان ذیربط در ستاد بحران، مقرر شده بود که شست و شوی جان باختگان مشکوک به کرونا تا امروز توسط نیروهای جهادی سپاه در سازمان آرامستانها انجام شود، گفت: طبق تصویب این جلسه از شنبه ۲۳ فروردین(امروز) نیروهای جهادی از سازمان آرامستانها خارج شدند و تنها نماینده مرکز بهداشت از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این سازمان حضور دارد.

رئیس سازمان آرامستانهای شهرداری رشت در پایان گفت: از امروز(شنبه) تمام فعالیتهای مربوط به تغسیل و تدفین درگذشتگان مشکوک به کرونا و اموات عادی را پرسنل این سازمان انجام می دهند و کارها به حالت عادی خود بازگشته است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8835

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: