کشف بیش از ۵۳۰ قلم اشیاء عتیقه دوره هخامنشی و اسلامی در رودسر


باز باران‌خبر/ جانشین فرمانده انتظامی استان از دستگیری قاچاقچی عتیقه در عملیات پلیس شهرستان “رودسر” و کشف بیش از ۵۳۰ قلم عتیقه‌جات مربوط به دوران هخامنشی و اسلامی در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ ” حسین حسن پور” در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اظهارداشت: ماموران انتظامی شهرستان رودسر در پی اطلاع از نگهداری و وجود مقادیر قابل توجهی اشیاء عتیقه در یک منزل مسکونی در بخش رحیم آباد شهرستان رودسر، رسیدگی به این موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.
وی افزود: ماموران پلیس با تحقیقات نامحسوس از صحت موضوع اطمینان حاصل کرده و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در بازرسی از این منزل مسکونی، بیش از ۵۳۰ قلم اشیای عتیقه شامل انواع سکه و زیورآلات، ریتون، پیکرهای مفرغی، ظروف مسی، طلایی، نقره‌ای و برنجی را کشف کردند.
جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان با اشاره به دستگیری متهم ۶۶ ساله این پرونده گفت: برابر اعلام نظر اولیه کارشناسان مربوطه این اشیا متعلق به دوران هخامنشی و اسلامی بوده و تعیین ارزش ریالی عتیقه‌جات کشف شده نیازمند بررسی‌های دقیق‌تر است.
سرهنگ حسین حسن پور با اشاره به عزم جدی پلیس در حفاظت از میراث فرهنگی به عنوان پشتوانه تمدن و فرهنگ کشور خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت قاچاقچیان اشیاء عتیقه، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=23463

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: