کسب رتبه نخست پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی گیلان

باز باران خبر/ بیش از ۲ هزار و ۷۱ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی گیلان پرداخت شده است. 

به گزارش باز باران خبر؛ رییس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه برای امسال یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید هدف‌گذاری شده است، گفت: بیش از ۲ هزار و ۷۱ میلیارد تومان تسهیلات از منابع بانکی به صنایع دارای اولویت در استان پرداخت شده است. 

  دکتر دلق پوش در مراسم تجلیل از واحدهای صنعتی و معدنی برتر  و حامیان حقوق مصرف کننده استان افزود: این تسهیلات برای مواردی همچون تامین سرمایه در گردش، خرید تجهیزات، توسعه و صنایع اولویت‌دار پرداخت شده است.

وی تولیدات صادرات محور و دانش بنیان و مدرن را اولویت استان دانست و گفت: گیلان در پرداخت تسهیلات رونق تولید رتبه اول کشوری را کسب کرده است و این موفقیت ماحصل تلاش دست اندرکاران این حوزه می باشد.

دلق پوش با بیان اینکه دولت باید بتواند از صنایع حمایت و آنها را هدایت کند، تاکید کرد: بخش های داخلی صنایع و واحدهای تولیدی نیازمند دخالت دولتی نیست اما بر اساس حمایت های مالی این حق دولت است که بر حسن اجرای امور نظارت داشته باشد.

رئیس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه مسئله اصلی و عاجل صنعت و معدن در شرایط کنونی مسئله نقدینگی، بدهی‌ها و معوقات و جریمه هایی است که صنعتگران متحمل می‌شوند، اظهار داشت: باید این مشکلات برای پیشبرد امور رفع شود.

دلق پوش با تاکید بر ضرورت حمایت از صنایع و تامین نقدینگی آنها،  گفت: سود بالای تسهیلات در صنعت توجیه ندارد و باید این قانون در مجلس بازنگری شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بخشی از صنایع استان همچنان در رتبه های برتر قرار دارند، گفت: در حال حاضر گیلان در صنعت سلولزی در تولید فرآورده های مختلف چوبی جایگاه نخست و در صنعت فولاد مقام چهارم کشور را دارد. 

دکتر دلق پوش با اشاره به حضور حامیان برتر از حقوق مصرف کنندگان در همایش با بیان اینکه امروز در کنار حمایت از تولید، حقوق مصرف کنندگان هم نیز رعایت می شود، گفت: رضایت مشتری باعث دلگرمی تولید و رمز بقای تولید است و باید مواردی همچون کیفیت، ذایقه مشتری، قیمت و … در تولیدات مورد توجه قرار گیرد. 

وی یادآورشد: اطلاع «اطلاع‌رسانی شفاف، آموزش، ایمنی، کیفیت، سلامتی و بهداشت، بازار ضد انحصاری و  باحق مشارکت در تصمیم‌گیری ها»  از جمله اصول مهم بین المللی برای رعایت حقوق مصرف کنندگان است.  

بنابر این گزارش در پایان این مراسم که با حضور دکتر چگینی رئیس مجمع نمایندگان و نماینده مردم رودبار، مهندس کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از  مدیران و فعالان صنعتی و تولیدی گیلان حضور داشتند، ضمن اهداء تندیس و لوح تقدیر به ۲۱ واحد نمونه صنعتی و معدنی از ۱۳ شرکت و واحد تولیدی برتر استان در زمینه رعایت حقوق مصرف کنندگان تقدیر و قدردانی شد. 

شایان ذکر است این شرکت های برگزیده حامی حقوق مصرف کننده شامل شرکت تیمن، شرکت کاسپین تامین، شرکت تولیدی شکوه نادی، شرکت تولیدی ستاره نادی، گروه صنعتی نگین نادری، گروه صنعتی نوشینه ساغر، صنایع غذایی کامپوره خزر، شرکت سیمان خزر لوشان، شرکت نوین بافان پرنگ، شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان،  شرکت لوازم طبی ایران ، شرکت آبانگان مهر ایرانیان و شرکت تولیدی آرد آذر گندم بودند. گفتنی است در استان گیلان حدود دوهزارو ۶۰۰  واحد صنعتی  فعال هستند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=22273

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: