کرونا از بین نرود المپیک لغو می‌شود

رییس المپیک ۲۰۲۰ عنوان کرد در صورتی که ویروس کرونا تا زمان شروع بازیهای المپیک از بین نرود، به طور کلی بازی‌های المپیک لغو می‌شود.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از خبرگزاری تاس،  وشیرو موری، رییس کمیته ساماندهی توکیو ۲۰۲۰ بازی های المپیک تابستانی در توکیو در مصاحبه ای که روز سه‌شنبه امروز توسط هفته نامه Nikkansports منتشر شده است اعلام کرد اگر تا تابستان سال ۲۰۲۱ مقابله با ویروس کرونا امکان‌پذیر نباشد، این رقابت‌ها کلا لغو می‌شود.

موری در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد این که آیا اگر اوضاع ویروس کرونا هم‌چنان دشوار باشد، این رقابت‌ها می‌تواند یک سال دیگر به تعویق بیفتد گفت: “نه ، در این صورت بازی‌های المپیک لغو خواهد شد.” رییس کمیته سازماندهی توکیو ۲۰۲۰ اضافه کرد: “اگر در گذشته مشکلاتی مانند جنگ بوجود می آمد ، بازی ها لغو می شدند. اکنون ما با یک دشمن نامرئی می جنگیم.”

به گفته او اگر المپیک بتواند در سال ۲۰۲۱ بعد از آنکه بشریت بتواند ویروس کرونا  را شکست دهد، برگزار شود ، چنین رقابت‌هایی حتی با ارزش‌تر می‌شود.

توافق به تعویق انداختن بازی‌ها برای سال آینده به دلیل ویروس کرونا در طی مکالمه تلفنی بین رییس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) ، توماس باخ، و نخست‌وزیر ژاپن شینزو آبه و موری در ۲۴ مارس به دست آمد. البته رقابت‌ها در سال آینده نیز با نام المپیک ۲۰۲۰ شناخته می‌شود هر چند که در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود. 

IOC موافقت نکرد که المپیک را برای مدت طولانی به تعویق بیندازد، این سازمان نمی‌خواست ضررهای مالی بزرگی را متحمل شود. ژاپن بیش‌ترین خسارت را متحمل شده است – این کشور قبلاً بیش از ۱۲ میلیارد دلار برای این رقابت‌ها هزینه کرده است. به گفته کارشناسان ، انتقال بازی‌ها می‌تواند بیش از یک میلیارد دلار برای اسپانسرها هزینه داشته باشد. ضرر و زیان‌های کمیته‌های ملی المپیک و خود شرکت کنندگان هنوز محاسبه نشده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=9342

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: