کتاب منجر به توانمندی جامعه هدف بهزیستی می شود

مدیرکل بهزیستی گیلان نیز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری ادارات کل بهزیستی و کتابخانه های عمومی استان گیلان با تاکید بر لزوم شناسایی نیازمندی های جامعه هدف بهزیستی، اظهار کرد: همواره فرهنگ سازی باید به عنوان اولویت برنامه های ما قرار گیرد.
به گزارش باز باران خبر، حسین نحوی نژاد پیشگیری و درمان را دو مقوله مهم در برخورد با جامعه هدف بهزیستی دانست و افزود: برای پیشگیری از آسیب های جسمی و اجتماعی نیاز به آگاه سازی جامعه به ویژه گروه های در معرض خطر داریم، اما گروه های آسیب دیده اعم از دارای معلولیت (بینایی، حرکتی و…) و آسیب دیده اجتماعی(طلاق، اعتیاد و…) فوریت دارد.
وی با بیان اینکه کتاب و مطالعه می تواند بخش مهمی از آگاه سازی جامعه را بر عهده بگیرد، گفت: علاوه بر معلولان و آسیب دیدگان اجتماعی، سالمندان و افراد کم توان نیز نیازمند فضا و برنامه هایی هستند تا بتوانند گفتمان داشته باشند.
نحوی نژاد، حوزه کودک و نوجوان را از حوزه های تخصصی بهزیستی دانست و تصریح کرد: سازمان بهزیستی با ۱۱۵۰ موسسه خیریه و تشکل و NGO دارای مجوز رسمی در حال ارائه خدمت به بیش از یک میلیون ایرانی است که ۶۵ هزار خانواده به صورت مستقیم و مابقی به صورت غیرمستقیم این خدمات را دریافت می کنند.
این مسئول با اشاره به اجرای طرح «پیک دانش» ویژه جامعه هدف بهزیستی گیلان، عنوان کرد: کتاب و کتابخوانی خاستگاه انسان های فرهیخته و فرهنگی است و لذا با رساندن کتاب به دست افراد ناتوان و کم توان جسمی و آسیب دیدگان اجتماعی می توانیم منجر به توانمندی بیش از پیش آنان شویم.
مدیرکل بهزیستی گیلان، کتاب را نسخه شفابخش آینده این کشور دانست و خاطرنشان کرد: همه جای شهر باید برای افراد کم توان قابل دسترس باشد، و طرح «پیک دانش» با همین هدف مهم ایجاد شده مورد حمایت کامل بهزیستی قرار دارد و ادامه این طرح سودمن برای ما الزامی است.
نحوی نژاد با بیان اینکه نسل جوان نیازمند کتابخوانی به معنای اصیل آن است، یادآور شد: نسل تحصیلکرده گذشته با مطالعه کتاب های مختلف عجین بود، اما امروز برخی از تحصیلکرده ها با کتاب بیگانه هستند و لذا باید این پیوند را ایجاد کنیم.
گفتنی است بازدید مدیرکل بهزیستی استان گیلان با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی از بخش های مختلف کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء (ص) رشت و نیز عضویت افتخاری وی در این کتابخانه پایانبخش این مراسم بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=6822

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: