کتابخانه مرکزی رشت اتفاق بسیار مثبتی برای عموم مردم گیلان خواهد بود

باز باران خبر/ مهدی رمضانی در جریان بازدید از کتابخانه مرکزی رشت تکمیل و بهره برداری از این پروژه مهم در گیلان و چند استان کشور در برهه حساس اقتصادی کنونی کشور و علیرغم محددیت های مالی و کمبود اعتبارات را اتفاق بسیار مثبتی برای عموم مردم گیلان و سراسر ایران عنوان کرد.
به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور عصر دیروز سه شنبه۴خرداد و با همراهی پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ اصغر گودرزی، مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکت ها، هادی آشتیانی، مدیرکل فرهنگی نهاد؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ یاسر تقوا، سرپرست معاونت اداری و مالی استان و مسئولین و کارشناسان نهاد و کتابخانه های عمومی گیلان با حضور در محل احداث کتابخانه مرکزی رشت از نزدیک در جریان روند پیشرفت و تکمیل این پروژه فرهنگی قرار گرفت.


معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این بازدید که به منظور بررسی آخرین وضعیت پیشرفت کتابخانه مرکزی رشت و برنامه ریزی جهت تجهیز بخش های مختلف این کتابخانه بزرگ کشور صورت پذیرفت، با حضور در طبقات و قسمت های گوناگون این مجموعه در خصوص فعالیت ها و خدمات متنوع کتابخانه ای در هر بخش با مدیران کل و کارشناسان حوزه های مختلف بحث و تبادل نظر کرد.
مهدی رمضانی همچنین پس از پایان بازدید از کتابخانه مرکزی رشت در جمع مدیران کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، توسعه کتابخانه ها و مشارکت ها و فرهنگی نهاد و کارگروه پیگیری روند تکمیل و بهره برداری از این پروژه فرهنگی متشکل از معاونین امور کتابخانه ها و همکاری ها، اداری و مالی کتابخانه های عمومی استان گیلان و مسئولین و کارشناسان نهاد و کتابخانه های عمومی گیلان در خصوص اهمیت وجود این مجموعه فرهنگی در استان مطالبی بیان داشت.
⭕تکمیل کتابخانه های مرکزی شجره طیبه و توشه ای برای آخرت دست اندرکاران آن است
رمضانی در این نشست ویژه که در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد با تشکر از اهتمام مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان و دست اندرکاران پیگیری تکمیل کتابخانه مرکزی رشت، به نتیجه رسیدن تلاش ها در این حوزه را مرهون حرکت جهادی با کمک و همکاری کارشناسان و مدیران در سطوح مختلف نهاد عنوان کرد.
وی حرکت در مسیر تکمیل کتابخانه های مرکزی در کشور توسط دست اندرکاران مجموعه نهاد را شجره طیبه ای دانست که به عنوان توشه ای برای آخرت یکایک افراد دخیل در این حرکت جهادی به یادگار خواهد ماند.
⭕پیشرفت فیزیکی چشمگیر ۸ کتابخانه مرکزی در کشور
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور همچنین با بیان اینکه تکمیل و بهره برداری از کتابخانه های مرکزی رشت و چند استان کشور در این برهه حساس اقتصادی کشور و علیرغم محددیت های مالی و کمبود اعتبارات اتفاق بسیار مثبتی برای عموم مردم گیلان و سراسر ایران خواهد بود، از پیشرفت های فیزیکی چشمگیر کتابخانه های مرکزی در استان های مازندران، مرکزی، قزوین، قم، کردستان، کرمانشاه و لرستان خبرداد.


⭕رفع موانع در مسیر تکمیل کتابخانه های مرکزی کشور
مهدی رمضانی در ادامه به موانع متعدد در مسیر اتمام مراحل احداث و تکمیل این کتابخانه ها نیز اشاره کرد و افزود: در ادامه روند تکمیل پروژه های فرهنگی مخصوصا کتابخانه های مرکزی در سراسر کشور برخی اختلافات در حوزه تملک عرصه، و بنا، موانع مالی و ایراد های حقوقی وجود داشت که این موانع به فضل خدا و به پشتوانه ارتباطات دست اندرکاران مجموعه وخلوص نیتی که برای رضای خدا و مردم وجود داشت مرتفع شد و الحمدلله امروز شاهد به ثمر نشستن این حرکت هستیم.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم تنظیم زمان بندی نهایی عملیات اتمام پروژه کتابخانه مرکزی رشت با مسئولین متولی امر در استان یادآور شد که پس از پایان این مرحله عملیات تجهیز با سرعت و دقت توسط مجموعه نهاد آغاز و این کتابخانه مهم در کمترین زمان ممکن آماده افتتاح و بهره برداری می شود.
⭕تجربه موفق نهاد در به ثمر رساندن پروژه های کتابخانه های عمومی
رمضانی همچنین با اشاره به تجربه موفق نهاد کتابخانه های عمومی کشور در بهره برداری از چندین کتابخانه مرکزی مهم در کشور گفت: نهاد کتابخانه ها امروز قابلیت طراحی بسیاری از بخش های مختلف کتابخانه های عمومی را با درنظر گرفتن شرایط اقلیمی، فرهنگی و جغرافیایی را داراست و می تواند کارکردهای فرهنگی، هنری، آموزشی و دینی برای عموم مردم را در سطح ایدآل ارائه دهد.
⭕نهاد کتابخانه ها امروز شناخته شده ترین مجموعه فرهنگی در کشور است
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی در بخش دیگری از صحبت های خود با دفاع از عملکرد این نهاد در حوزه های مختلف فرهنگی، زیرساختی، آموزشی و منابع انسانی گفت: مجموعه نهاد کتابخانه ها امروز یکی از مهمترین دستگاه های فرهنگی کشور شناخته شده است که در بحث محافل ادبی، برگزاری جشنواره های متعدد نظیر جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه ها و پویش های مختلف فرهنگی بسیار موفق عمل کرده است.
مهدی رمضانی به تلاش دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای رفع مشکلات این مجموعه با رایزنی های فشرده با نمایندگان مردم در مجلس و اعضای کمیسیون های مختلف نیز اشاره کرد و رفع موانع و مشکلات نهاد را نیازمند اصلاح قوانین دانست.


⭕کرمی: رفع بخشی از مشکلات فضای مطالعاتی با بهره برداری از کتابخانه مرکزی رشت
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این نشست با قدردانی از توجه ویژه دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی، معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد و سایر معاونین، مدیران کل و مسئولین این نهاد به مسائل کتابخانه های عمومی استان گیلان خصوصا تکمیل بزرگترین پروژه فرهنگی شمال کشور در گیلان یکی از خیرات و برکات ایجاد نهاد مجموعه نهاد را ایجاد فضاهای فرهنگی مناسب برای اقشار مختلف مردم بوده است.
پریسا کرمی با بیان اینکه نگاه کارشناسانه به مسائل و روحیه جهادی و تیمی در مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان عامل موفقیتمان در حوزه های مختلف بوده است گفت: ایجاد اولین کتابخانه مدرسه در گیلان، ایجاد دو کتابخانه ویژه مادر و کودک در استان و همچنین تکمیل و افتتاح برخی از پروژه های عمرانی نظیر کتابخانه عمومی چوبر، واجارگاه و طرح توسعه کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان که به سبب کمبود اعتبارات مالی مسکوت مانده بودند بخشی از این موفقیت ها بوده که به لطف خداوند و همراهی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به ثمر نشست.
کرمی همچنین در پایان کتابخانه مرکزی رشت را یک مجموعه کامل با امکانات ویژه عنوان کرد که با تکمیل و بهره برداری از آن بخش اعظمی از مشکلات در حوزه کمبود فضای مطالعه شهر رشت مرتفع خواهد شد.
گفتنی است در پایان این نشست معاونین و کارشناسان و اعضای کارگروه تکمیل کتابخانه مرکزی رشت به بیان دیدگاه های کارشناسانه در مورد این پروژه فرهنگی پرداختند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=19960

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: