کاهش مصرف برق در گیلان کاری وسیع در حد ساختن یک نیروگاه بود

۱۲ پروژه برق گیلان با حضور وزر نیرو افتتاح شد.

به گزارش باز باران خبر، رضا اردکانیان در افتتاح ۱۲ طرح ملی و زیربنایی برق منطقه‌ای گیلان در صومعه سرا با اشاره به پویش #هرهفته_الف_ب_ایران هدف اجرای این پویش بهره برداری از ۲۲۷ پروژه در ۳۱ استان کشور با اعتباری با بیش از ۳۳ هزار میلیارد تومان است، اظهار کرد: این طرح از نیمه دوم امسال تعریف و استان گیلان هجدهم استانی است در این پویش شرکت کرده است.

وی افزود: هدف اصلی این پویش استفاده مردم از همه ظرفیت‌ها و داشته‌های موجود کشور در این حوزه است.

وزیر نیرو با تاکید بر تکیه بر داشته‌ها و دستاوردهای داخلی، گفت: این پویش به مردم ثابت می‌کند با وجود محدودیت، سختی‌های و تحریم‌های ظالمانه، چرخ‌های عمران و توسعه کشور در حال گردش بوده و انعکاس این پیشرفت به جامعه جهانی به دشمنان نشان می‌دهد شکست ملت ایران امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی، بیان کرد: ما از خاکستر جنگ با تکیه بر توان داخلی، خوداتکایی کشور را در عرصه‌های مختلف افزایش دادیم که ایستادگی امروز ما نتیجه همان بر خواستن است و امروز با مقاومت در برابر تحریم‌ها و با امکانات موجود و کاهش درآمد نفتی با رونق تولید داخل آینده‌ای بهتر را به نسل بعد هدیه می‌کنیم.

اردکانیان با بیان اینکه برای افتتاح طرح‌ها بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان از ظرفیت‌های موجود استفاده شده است که اگر تحریم‌ها نبود همین مقدار به دو برابر افزایش می‌یافت، ادامه داد: این روش‌های بهینه پس از برداشتن تحریم‌ها باید ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ و عادت مصرف بهینه برق در استان گیلان، گفت: رشد پیک مصرف برق گیلان در تابستان ۹۸ کمتر از نیم درصد بوده و این کاهش مصرف کاری وسیع در حد ساختن یک نیروگاه برق صورت گرفته است.

وزیر نیرو با بیان اینکه در استان گیلان ۱۷۱ پروژه بزرگ وزرات نیرو با اعتبار ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است، افزود: این پروژه‌ها ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در تلاشیم و تا پایان تابستان سال آینده این پروژه‌ها را به اتمام برسانیم.

اردکانیان با اشاره به افتتاح سه پروژه مهم در استان گیلان، گفت: افتتاح پست جی آی اس صومعه سرا، سد لاستیکی در منطقه لنگرود و بهره برداری طرح آبرسانی به ۲۹ روستا با جمعیت ۲۰ هزار نفر از جمله این پروژه‌ها است.

وی از سد لاستیکی به عنوان یک سازه مفید و با مزایای بسیار نام برد و افزود: امسال در استان گیلان ۱۰۰۰ میلیمتر بارندگی داشته‌ایم که این مقدار ۵ میلیون متر مکعب منابع آب سطحی را فراهم می‌کند.

وزیر نیرو با تاکید بر احداث سد و آب بندان ها برای حفظ محیط زیست و منابع آبی برای کشاورزی، اظهار کرد: استان گیلان برای مصرف آب مورد نیاز خود تنها از ۶۰ درصد ظرفیت خود استفاده می‌کند و با وجود بارندگی‌های فراوان به دلیل عدم وجود امکانات برای نگهداشت منابع آبی، بیش از ۲ میلیارد مکعب آب از استان‌های دیگر به استان گیلان منتقل می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=6155

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: