کانون گرم خانواده تیررس دشمن در جنگ نرم /دانش آموزان بسیجی فهمیده های عصر امروزند

باز باران‌خبر/ جعفری با بیان اینکه دانش آموزان بسیجی فهمیده ها عصر امروزند گفت : در جنگ نرم دشمنان امروز کانون گرم خانواده ، عفت و غیرت را هدف قرار داده است.

محسن جعفری امروز در یادواره شهدای دانش آموزی شهرستان رشت، ضمن یادآوری ایثار و فداکاری شهدا این مرز و بوم اظهار کرد: گیلان ۸ هزار شهید در دوران دفاع مقدس و همچنین۲۲ شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب و نظام کرد.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت بابیان اینکه شهرستان رشت ۲۲۰۰ شهید دارد گفت : ۳۶ هزار شهید دانش آموز در کشورشناسایی شد که از این مجموع ۲۶ شهید دانش آموزان از شهرستان رشت است.

جعفری اذعان کرد : امنیت و عزت و اقتدار ، عظمت و استقال امروز کشور را مدیون خون پاک و پر برکت شهدا هستیم.

وی به آیات قرآنی اشاره کرد و ادامه داد : شهدا زنده اند و ما هستیم که مردگانیم و زنده های ظاهر هستیم ، زنده های حقیقی شهدا هستند.‌

جانشین فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت افزود : بوی خوش شهدا از یادواره شهدا دانش آموزی استشمام می شود.‌

جعفری سالروز شهادت شهید فهمیده و روز دانش آموز و فرمایشات معمار کبیر انقلاب اشاره و خاطر نشان کرد : امام (ره ) فرموده اند این شهید ۱۳ ساله رهبر من است.‌

وی اضافه کرد : ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و استکبار ستیزی نام گذاری شده است.
جانشین فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت به تاثیر گذاری شهدا در جامعه اشاره و تصریح کرد : عکس، یک پلاک شهید ، تکه استخوان تفحص شده شهدا دل ها را منقلب و شور عجیبی در جامعه حاکم می کند.‌

جعفری به دانش آموزان بسیجی و الگو قرار دادن فرهنگ ایثار و شهادت در نوجوانان پرداخت و اضافه کرد : دانش آموزان با اعزام به مناطق جنگی در قالب راهیان نور بو و عطر شهدا خواهند گرفت،‌ دانش آموزان بسیجی در این شرایط با هجمه های فرهنگی دشمنان افتخار کشور محسوب می شوند.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت به دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد : در دوران دفاع مقدس ایران به ظاهرا با یک کشور می جنگید ولی در حقیقت اکثرکشورهای جهان از عراق حمایت می کردند و در واقع با تمام دنیا در حال مبارزه بودیم.

وی اضافه کرد : در آن دوران با توجه به اینکه به تازگی انقلاب شکل گرفته بود با تجهیزات کم و با قدرت ایمان بالا در برابر دشمنان ایستادیم و اجازه ندادیم یک وجب از خاک وطن به دست بیگانگان برسد.

جعفری با تاکید بر اینکه بسیجی به لباس نیست گفت : خدمت بی منت و داشتن دغدغه انقلاب و اسلام ، همیشه در صحنه بودن با قدرت ایمان بالا و اقتدار از ویژگی های بارز یک بسیجی است.

وی ادامه داد : امروز شما دانش آموزان فهمیده های عصر حاضر هستید.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با توجه به اینکه دانش آموزان بسیجی امروز جز نخبگان شمرده می شوند گفت: امروز با توجه به هجمه های سنگین دشمنان ، وظیفه خطیری برعهده جوانان و نوجوانان بسیجی است.

وی به وصیت نامه شهدا و تاکید شان به حجاب و عفاف پرداخت تصریح کرد : شهدا به خاطر دفاع از وطن و ناموس تا آخرین قطره خون ایستادند شایسته این مرز و بوم نیست که شاهد بی حجابی باشیم.

وی با تاکید بر اینکه در جنگ سخت و تن به تن، دشمن شناخته شده بود اما در جنگ نرم هدف مشخص نیست و مقابله بسیار سخت تر است اظهارداشت : امروز دشمنان کانون گرم خانواده ، عفت و غیرت و ذهن جوانان را هدف قرار داده اند.

وی با تاکید بر اینکه آن دوران تیررس هدف دشمن قابل مشاهده بود خاطر نشان کرد : اما امروز با وجود شبکه های مجازی و ماهواره ها با دورغ افکنی ذهن ها و خانواده را هدف قرار داده اند و جوانان و خانواده ها در برابر تیر دشمنان قرار دارند.

جعفری با تاکید بر اینکه امروز جوانان بایستی بیش از گذشته بیدار و هوشیار باشند اظهار داشت : با همت جوانان بسیجی هرگز دشمنان به توطئه های شومشان دست نخواهند یافت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=15342

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: