کارفرمایان گیلانی با به‌کارگیری مجدد بیکاران شرایط کرونا از معافیت ۲ساله حق بیمه برخوردار می‌شوند

باز باران خبر/  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: کارفرمایانی که افراد بیکار شده در جریان کرونا را به‌کارگیری مجدد کنند دو سال از پرداخت حق بیمه کارفرمایی معاف هستند.

به گزارش باز باران خبر ؛ عباس علیزاده از جزئیات طرح‌‌ معیشتی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان خبر داد و اظهار داشت: در این طرح که از ۴ آذرماه آغاز شده‌ است به ازای هر سرپرست خانوار وام یک میلیون تومانی قرض الحسنه اعطا می‌شود لذا سرپرستان خانوار باید با شماره ثبت شده موبایل خودشان کد ملی خویش را به شماره ۶۳۶۹ پیامک کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان درباره مشمولین این طرح خاطرنشان کرد: وام یک میلیون تومانی قرض الحسنه فقط شامل کسانی می‌شود که فاقد شغل ثابت هستند؛ کارمندان و بازنشستگان تحت هیچ شرایطی مشمول  این طرح نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه مشمولان این طرح از تاریخ ۴ آذر به‌مدت یک هفته فرصت دارند درخواست را انجام دهند افزود: در هفته سوم به کسانی که پس از پالایش مشمول شناخته شده‌اند با سرشماره وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی پیامک ارسال می‌شود و پس از آن وام مذکور به حساب مشمولین واریز می‌شود؛ اقساط این وام ۳۰ ماهه است و از حساب یارانه خانوارها برداشت می‌شود.

علیزاده با بیان اینکه طرح دیگری برای حمایت از مشاغل از دست رفته یا آسیب‌دیده در جریان کرونا در نظر گرفته‌شده و استان گیلان نیز در این طرح دارای سهمیه است ابراز داشت: طبق این طرح اگر کارفرمایان افرادی را که در جریان کرونا شغلشان را از دست داده‌اند به‌کارگیری مجدد کنند دو سال از پرداخت حق بیمه کارفرمایی معاف هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان درباره شرایط افرادی که مجدداً به‌کارگیری می‌شوند گفت: این افراد باید دارای سابقه پرداختی ۳۶ ماهه باشند به‌عنوان مثال در یک واحد تولیدی کار کرده‌ باشند و دارای حداکثر سن ۳۸ سال یا با احتساب خدمت سربازی ۴۰ سال باشند؛ از دیگر شرایط لازم برای این افراد دارا بودن مدرک تحصیلی در مقطع لیسانس در یکی از رشته‌های دانشگاهی است.

وی خاطرنشان کرد: کارفرمایان برای بهره‌مندی از این طرح باید با مراجعه به پورتال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرآیند ثبت نام را انجام دهند؛ برای بهره‌مندی از کمک معیشتی و طرح مشوق کارفرمایی نباید به ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی مراجعه کرد و تمام امور صرفاً از طریق سامانه ۶۳۶۹ و پورتال وزارت تعاون انجام می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=16520

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: