کارزار مبارزه فرهنگی و رسانه‌ای ماده مخدر شیشه و گل در رشت برگزار شد

کارزار مبارزه فرهنگی و رسانه‌ای ماده مخدر شیشه و گل با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در پارک سبزه میدان رشت برگزار شد.

به گزارش باز باران خبر؛ دکتر حسین نحوی نژاد، مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه کارزار مبارزه فرهنگی و رسانه‌ای ماده مخدر شیشه و گل با هدف آگاهی بخشی هرچه بیشتر مردم به ویژه نسل جوان از اثرات سوء مصرف این مواد مخدر صنعتی است، گفت: گل و شیشه ۲ ماده خطر ناک مخدر است که مصرف آن میان بانوان و جوانان شیوع پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه برخی از عاملان قاچاق با بهره گیری از فضا‌های مجازی اقدام به تبلیغ این ۲ ماده مخدر مبنی بر اینکه با مصرف آن به کاهش وزن و تناسب اندام دست می‌یابیم و این مواد موجب افزایش شور و نشاط می‌شود، افزود: این ۲ ماده علاوه بر اعتیاد آوری، همچنین موجب اثرات سوء و جبران ناپذیری هم می‌شود.
مدیرکل بهزیستی گیلان به نقش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما اشاره کرد و گفت: با بهره گیری از رسانه‌ها می‌توان به آگاهی بخشی افراد و هوشیاری آنان مقابل زیان‌های استفاده از مواد مخدر بیش از پیش بهره گرفت.
نحوی نژاد از تداوم اجرای این کارزار در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۳۲ محله آسیب پذیر، مکان‌های آموزشی، فرهنگی و نظامی تحت پوشش خدمات آگاهی بخشی بهزیستی استان هستند.
مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه پارسال ۷۵۰ هزار نفر تحت خدمات آگاهی بخشی نسبت به اثرات مخرب مواد مخدر قرار گرفتند، افزود: ۳۰ هزار نفر نیز پارسال تحت درمان و بازتوانی قرار گرفتند.
دکتر نحوی نژاد تصریح کرد: هم اکنون ۵۵ مرکز اقامتی ترک اعتیاد با پذیرش حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از آقایان و بانوان در استان فعال است.
همچنین در این کارزار یک روزه مبارزه فرهنگی و رسانه‌ای ماده مخدر شیشه و گل، اسماعیل حیدری آزاد، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان نیز بر لزوم همکاری همه دستگاه‌ها و مردم و مسئولان برای کاهش اعتیاد تاکید کرد و گفت: در سایه کمک یکدیگر است که می‌توانیم علاوه بر آگاهی بخشی جوانان نسبت به اثرات مخرب مواد مخدر، همچنین به کاهش اعتیاد نیز کمک کنیم.
او با بیان اینکه اعتیاد فقط خانواده شخص معتاد را درگیر نمی‌کند، بلکه همه جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد، افزود: باید از ظرفیت اصحاب رسانه برای آگاهی بخشی هرچه بیشتر از این بلای خانمان سوز بهره گرفت.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرگیلان با اشاره به اینکه برخی از سودجویان با تبلیغ دروغین مبنی براینکه مصرف مواد مخدر گل و شیشه موجب سلامت روح و روان می‌شود، تصریح کرد: در مقابل این توطئه‌ها باید رسانه‌ها هم پای کار آیند و اثرات مخرب این ۲ ماده مخدر صنعتی را به مردم معرفی کنند.

گزارش: فاطمه لطیفی

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=13848

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: