پیوست های فرهنگی و پژوهشی لازمه موفقیت در بازارهای جهانی است

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان از زورمندی پیوست های فرهنگی و پژوهشی به عنوان یک الزام و لازمه موفقیت در تجارت و حضور در بازارهای جهانی است کرد.
به گزارش باز باران خبر؛ دکتر یونس ر نجکش در جلسه هماهنگی و بررسی طرح های پیشنهادی پژوهشی و فرهنگی و هنری مرتبط با تجارت در حوزه دریای کاسپین افزود : داشتن اطلاعات کافی و تحقیقات میدانی از نیازهای بازارهای هدف موجب افزایش قدرت صادرات و موفقیت آن خواهد شد.
وی اظهار داشت : بخش خصوصی با محوریت نهادهایی چون اتاق های بازرگانی و پشتیبانی های تسهیل گرانه و حمایتی دولت می تواند با بهره مندی از ظرفیت های مراکز دانشگاهی و مراکز فرهنگی نسبت به ارزیابی و شناخت بازارهای هدف و راهکارهای مناسب تبلیغاتی زمینه های حضور بهتر و پایدار خود را در بازار های جهانی بیشتر فراهم کند.
به گفته وی ، انجام پژوهش های میدانی توسط محققان و صاحب نظران می تواند نقش مهمی در شناخت و هدفگذاری مناسب در بازار داشته باشد .
وی ادامه داد : بهره مندی از ظرفیت سازمان ها و چهره های فرهنگی و هنری در ساخت مستند ها و اجرای برنامه های هنری موجب تقویت روابط اجتماعی بین مردم کشورها و تاثیر گذاری ها ی فرهنگی برای نزدیکی های بیشتر و پذیرش محصولات و خدمات صادراتی شود.
وی افزود: تبلیغات هوشمند و اثر گذاری های فرهنگی مبتنی بر شناخت جامعه هدف در بازارهای جهانی از لازمه های داد و ستد و موفقیت به شمار می رود که در این زمینه متاسفانه در کشور چندان موفق عمل نکرده ایم.
رنجکش اضافه کرد : ایران با برخورداری از فرهنگ کهن و تنوع فرهنگی و روابط تاریخی با کشورهای مختلف از ظرفیت های بالایی برخوردار است که باید از این فرصت در تقویت مناسبات اقتصادی و تجاری استفاده کنیم و این ظرفیت ها نقش مهمی در دیپلماسی عمومی دارد.
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان با تاکید بر وجود ظرفیت های بسیار بالای فرهنگی و تشابهات و روابط تاریخی این استان با کشورهای حاشیه دریای کاسپین خواستار تهیه پیوست های فرهنگی و پژوهشی و استفاده از کارشناسان و صاحب نظران در فعال سازی دیپلماسی فرهنگی و عمومی در روابط تجاری شد.
وی ادامه داد : فعال سازی حوزه تبلیغات و استفاده از روش های نوین فضا سازی های رسانه ای می تواند در این زمینه بسیار مهم و اثر بخش باشد.
در ادامه این نشست ضمن بررسی طرح های پیشنهادی در خصوص چگونگی استفاده از ظرفیت های فرهنگی و پژوهشی صاحب نظران با مشارکت اتاق بازرگانی گیلان تصمیماتی اتخاذ شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11163

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: