پیشگیری و برخورد قاطع با تخلفات، زمینه ساز انتخاباتی پر شور و مردمی است

باز باران خبر/ دومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی به ریاست رییس کل دادگستری استان گیلان صبح امروز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، دومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان صبح امروز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان در این نشست با توجه به اینکه اصلاحات خوبی در قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است اظهار داشت: در این اصلاحات نوآوری های مناسبی وجود دارد که باید به آن عمل شود.

وی یکی از این نوآوری ها در قانون انتخابات را تعیین تکالیفی برای دستگاه ها و نهادهای مختلف خواند و افزود: مدت زمان انجام این وظایف نیز در قانون مشخص شده و برای تخطی از اجرای این وظایف، جرم انگاری شده است.

رئیس شورای قضایی استان با اشاره با تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر مشارکت بالا در انتخابات گفت: باید از اقداماتی که اعتماد مردم را سست می کند پرهیز شود و نامزدهای انتخاباتی به طور یکسان از امکانات تبلیغات استفاده نمایند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر برخی دستگاه های دولتی یا غیر دولتی از انجام وظایف قانونی خود در راستای قانون انتخابات اجتناب کرده و موجبات نارضایتی مردم را فراهم نمایند در چارچوب قانونی با آنان برخورد می شود.

این مقام ارشد قضایی با بیان اهمیت و نقش مهم شورای پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی تصریح کرد: باید جرائم و تخلفات در هر استان و منطقه شناسایی شود و بر اساس فراوانی و نوع جرائم، برنامه ریزی های مقتضی در آن استان صورت گیرد.

وی همچنین ابراز داشت: شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در برابر اقدامات غیر قانونی برخی دستگاه ها باید قدرتمندانه، شجاعانه و موثر وارد شده و فرصت سوء استفاده دشمن را فراهم نکند.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی بر هماهنگی لازم افراد دخیل در انتخابات تصریح کرده و گفت: گزارشات واصله باید تا پایان هفته به دبیرخانه شورای پیشگیری ارسال شود.

وی با اشاره به اینکه شعب ویژه ای برای رسیدگی جرائم انتخاباتی در محاکم استان تشکیل خواهد شد گفت: قضات این شعب باید با نگاهی انقلابی و جهادی به این پرونده ها خارج از نوبت رسیدگی نمایند.

رئیس کل دادگستری استان گیلان در پایان با بیان اینکه پیشگیری و برخورد قاطع با تخلفات، زمینه ساز انتخاباتی پر شور و مردمی است گفت: با تمام وجود برای برگزاری انتخاباتی پرشور و عادلانه تلاش خواهیم کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=33720

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: