پیشگیری، مبارزه و مقابله با قاچاق کالا عاملی برای رونق تولید است

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه  پیشگیری، مبارزه و مقابله با قاچاق کالا و ارز عاملی برای رونق تولید است، گفت: علاوه بر اقدامات مقابله ای و پیشگیرانه، ترویج فرهنگ استفاده از کالاها و تولیدات داخلی عاملی مهم و تأثیرگذار برای تقویت باور استفاده از محصولات و تولیدات داخلی توسط هموطنان است که می تواند توسط صدا و سیما، سازمان‌های مردم نهاد، اتحادیه ها و اصناف و ارگان های فرهنگی صورت گیرد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گیلان  اظهار داشت: یکی از ستادهای فعال کشور در راستای اقتصاد مقاومتی، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.
وی با اشاره به اهمیت و تقویت اصل درون‌‌زا بودن سیاست اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: همه ی دستگاه‌های اجرایی از تولیدات داخلی خصوصاً تولیدات استان حمایت بیشتری نمایند.
سرپرست استانداری گیلان در بخش دیگری از سخنانش گفت: سازمان‌های نظارتی، اعضای شورای تأمین و دستگاه‌های اقتصادی، کارکنان و کسانی که به هر نوعی در موضوع قاچاق دچار آلودگی شده‌اند را شناسایی، بررسی و رسیدگی و با آنان برخورد جدی قانونی کنند.
وی با اشاره به دستور العمل شیوه نامه بازرسی از خودروها با تشخیص مبارزه به ظن قاچاق تصریح کرد: نیروی انتظامی در راستای انجام وظایف خود احترام و کرامت انسانی شهروندان را رعایت کند.
دکتر زارع با بیان اینکه نظارت بر کالاهای سلامت محور و تجهیزات پزشکی به جهت اهمیت و ضرورت حفظ سلامت و زندگی مردم علاوه بر پیشگیری از آسیب های مخرب اقتصادی آن خاطر نشان کرد: برای تحقق این هدف هم باید از طریق اقدامات فرهنگی و آموزشی کوشش کنیم تا با افزایش شناخت مردم به ویژه بانوان توفیقات بیشتری حاصل آید.
سرپرست استانداری گیلان در پایان تصریح کرد: تسریع در رسیدگی به پرونده های قاچاق در شعب تعزیرات حکومتی و محاکم قضایی نیز عاملی بازدارنده است که با ایجاد شعب جدید تسهیل می شود.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=2751

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: