پیام‌ تسلیت بنیاد فرهنگی شیون فومنی در پی درگذشت پیشکسوت موسیقی مازندران

رهروان را گرچه دنیا مقصد است

هرکجا عشق است آنجا مقصد است…

(شیون فومنی)

خبر درگذشت پیشکسوت موسیقی استان مازندران استاد ابوالحسن خوشرو موجب تاثر و تالم وافر گردید.

استاد ابولحسن خوشرو، ” چاووشی خوانِ” مازندران، “امیری خوانِ” عاشقان سینه سوخته، ” طالباخوانِ” دلدادگان غریب، ” کتولی نوازِ” مردان و زنان پای در گِلِ شالی زار، ” نوروزی خوانِ ” بهاران دلنشین، از معدود خوانندگان و نوازندگان محبوب استان مازندران است که آثار موسیقایی اش جان و دل هر انسان بیداردلی را مسحور و مجذوب خود نموده است.

او انسانی متواضع و وارسته، خواننده ای صاحب سبک، ” لله وا ” نوازی بی بدیل و محقق و پژوهشگری فرزانه در عرصه موسیقی بومی و فولکلوریک مازندران بود که با اجرای اثرگذارترین آواها و نغمات شورانگیز، روایتگر افسانه ها، باورها، حماسه ها و رنج و شادی مردمی است که وی را ” نماد موسیقی  مازندران” می نامند.

از این هنرمند مردمی و خلاق، آثار شنیدنی و ماندگاری به یادگار مانده است که هر یک در اعتلا، پویایی و گسترش موسیقی غنی مازندران نقش بسزایی داشته است و به عنوان گنجینه و ذخیره ی معنوی، یکی از هویت های افتخارآفرین تاریخ موسیقی بومی و فولکلوریک استان مازندران محسوب می شود.

بنیاد فرهنگی شیون فومنی ضمن ابراز همدردی با خاندان محترم خوشرو خاصه همسر گرامی و فرزندان برومند آن استاد سفرکرده، درگذشت توکای مازندران، استاد ابوالحسن خوشرو، را به جامعه موسیقی کشور خاصه جامعه موسیقی استان مازندران و مازندرانی های هنردوست تسلیت عرض می نماید.یاد و نام آن استادِ شیون آواز مانا و راهش پررهرو باد.
                بنیاد فرهنگی شیون فومنی – دوازدهم اسفندماه۱۳۹۸

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8119

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: