پویایی صنعت نقش موثری در اشتغال صنعتی دارد

نخستین نمایشگاه نهضت ساخت داخل و رونق تولید گیلان با حضور سرپرست معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت درمحل نمایشگاه های بین المللی استان در رشت گشایش یافت.

به گزارش باز باران خبر، سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و ورنق تولید استان با بیان اینکه برای امسال هفت برنامه محوری در وزارت صنعت، معدن و تجارت  اعلام کرده ایم، گفت: محوری ترین و مهمترین برنامه توسعه و تعمیق ساخت داخل و رونق تولید است.

   مهدی صادقی نیارکی با اشاره به اینکه در راستای  این برنامه پروژه ای به نام نهضت ساخت داخل را طراحی وتعریف کرده ایم،  اظهار داشت: در این پروژه بدنبال هم رسانی توانمندی ها و نیازمندی های داخل هستیم که دراین راستا تا کنون شش میز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شده است.

 وی با بیان اینکه  تا پایان امسال هفت میز دیگر برگزار می شود،  اظهار کرد:  ارزش میزهای ساخت داخل برگزار شده یعنی قرارداد داخلی سازی بین تامین کنندگان با  صنایعی که نیازمندی های شان را اعلام  کردند، نزدیک به ۴۱۲ میلیون  یورو  است.

 وی برگزاری نمایشگاه های فرصت های داخل را از دیگر برنامه های محوری وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان و بیان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه ها اعلام توانمندی های صنایع است که در یک رویداد به هم رسانی شوند.

 صادقی نیارکی برگزاری نشست  ها و عقد قراردادهای دوجانبه و تامین حداکثر نیاز داخل  از محل تولیدات داخلی را از جمله قالب های این رویداد عنوان و تصریح کرد : این برنامه را در راستای درون زایی اقتصاد و اقتصاد مقاومتی  و تاکیدات مقام معظم رهبری به عنوان پروژه محوری امسال  هدف گذاری کرده ایم.

وی،  خودکفایی وافزایش  واحدهای صنعتی و تولیدات آن ها و تامین نیازمندی های مواد اولیه را  از بخش تولیدات داخلی از دیگر اهداف این برنامه عنوان کرد.

نیارکی اشتغالزایی و تثبیت اشتغال  موجود را ثمره اجرای  برنامه هدفگذاری شده امسال خواند و گفت: اشتغالزایی و پویایی صنعت می تواند اشتغال صنعتی به همراه داشته باشد

وی اضافه کرد: با توجه به توانمندی ها و توجیه فنی و اقتصادی که امروزه وجود دارد و با استفاده از نیروی انسانی مجرب دانشگاهی این امر مهیا می شود؛  علاوه  براینکه نیاز داخل نیز از این طریق  تامین خواهد شد.

۸۰ شرکت تولیدی و صنعتی فنآور جهت رفع نیازهای مواد اولیه و تبادل تکنولوژی از استان های گیلان، آذربایجان شرقی، تهران، اصفهان، اردبیل  و زنجان  در این نمایشگاه حضور یافته اند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=5883

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: