پنجمین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی گیلان مجازی برگزار می شود

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: پنجمین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان بدلیل بحران کرونا بصورت مجازی برگزار می شود .

به گزارش باز باران خبر؛ حسین ابراهیمیان افزود: در شرایط به وجود آمده کنونی مجبور هستیم فعالیت‌های کتاب‌خوانی را بر اساس رویکرد فضای مجازی طراحی و به اجرا درآوریم و برای پنجمین دورۀ جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان نیز تلاش می شود تا این دوره جام با رویکرد مجازی برگزار شود.
وی اظهار داشت:با توجه به گفته دبیر برگزاری این دوره از جام باشگاه های کتابخوانی تلاش می شود سایت شبکه ترویج کتاب‌خوانی به لحاظ ارائه خدمات به متقاضیان به‌روزرسانی شود ؛تا بخش عمده‌ای از فرآیند اجرایی جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان و همچنین فعالیت‌های جام باشگاه‌ها در فضای مجازی برگزار شود.

وی ادامه داد: تلاش می شود کتاب‌فروشی‌هایی را که عضو طرح‌های فصلی خرید کتاب بودند، امسال به عضویت جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان درآیند.
 
ابراهیمیان با بیان اینکه بزودی نحوه شرکت در جام باشگاه های کتاب خوانی از طریق رسانه ها اطلاع رسانی می شود گفت: امسال علی رغم وجود بحران کرونا تلاش شده تا فعالیت های ترویجی کتاب با رویکرد مجازی  انجام شود بطوریکه برگزاری طرح حمایتی تابستانه کتاب در استان با موفقیت و استقبال مخاطبان برگزار شد.
وی اضافه کرد: چهارمین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان که در قالب یک طرح ملی به اجرا رسید از تیر تا اسفند ماه سال ۹۸ اجرایی شد و اجرای این دوره از جام باشگاه های کتابخوانی،به موسسه فرهنگی و هنری معیار سخن با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان واسپاری شد که بر این اساس ۲۹ کارگاه آموزشی با هدف آموزش روش های ترویج کتابخوانی در ۱۶ شهرستان استان برگزار شد.
در نهایت پس از داوری استانی، ۳۵ باشگاه ، ۳۹ فیلم معرفی کتاب و ۳۸ نامه به نویسنده انتخاب؛ و به دبیرخانه جام باشگاه های کتاب خوانی در تهران ارسال شد که در نهایت از گیلان پنج برگزیده کشوری معرفی شدند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=13954

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: