پزشک گیلانی کاندیدای دریافت سیمرغ شد

پزشک گیلانی کاندیدای دریافت سیمرغ در دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان، حاکیست، دکتر سید مهدی نقبایی، پزشک گیلانی در بخش ادبی جشنواره بین المللی سیمرغ ،کاندیدای دریافت سیمرغ جشنواره در سه رشته شعر کلاسیک، ترانه و شعر طنز شد.

دهمین جشنواره سیمرغ در بخش ادبی با هفت هزار و ۴۰۰ اثر از میان ۴۴ هزار اثر رسیده به این جشنواره در بخش‌های مختلف برگزار می‌ شود، این بخش از جشنواره شامل هفت رشته است که در  رشته ترانه ۵۱۲ اثر، رشته شعر کلاسیک یکهزار و ۸۸۱ اثر، شعر نو یکهزار و ۵۴۴ اثر، داستان کوتاه هزار و ۳۵۴ اثر، نثر ادبی یکهزار و ۳۳۰ اثر، نثر طنز ۴۴۰ اثر و رشته شعر طنز ۳۴۸ عنوان اثر با یکدیگر به رقابت می‌ پردازند.

از میان شرکت‌کنندگان، دکتر سیدمهدی نقبایی، متخصص اطفال  دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان کاندیدای دریافت سیمرغ جشنواره در سه رشته شعر کلاسیک، ترانه و شعر طنز شده است.

اختتامیه جشنواره بین المللی (سیمرغ) با شعار (سالم زیستن، هنر است) در پنج بخش تئاتر، فیلم، ادبی، هنرهای تجسمی و موسیقی، تابستان سال جاری در شهر تهران برگزار می‌شود.

سید مهدی نقبایی متولد سال ۵۶ است که نخستین مجموعه شعر خود را با نام (اما تو برای من نمی‌میری) در سال ۸۲ از سوی نشر گپ به چاپ رساند، (مثل آکواریوم ته دریا) نام مجموعه دیگر اوست که سال ۹۱ از سوی نشر شانی منتشر شد، سروده‌های وی بیشتر در قالب کلاسیک است.

این شاعر جوان گیلانی توانست با ارسال آثاری در قالب شعر سپید به دوازدهمین دوره جایزه ادبی فارسی زبانان لیراو تحت عنوان (عطر شالیزار) عنوان برگزیده این دوره را به خود اختصاص دهد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=2889

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: