پرسپولیس با شایستگی السد قطر را برد

باز باران خبر – سرویس ورزشی: در یک بعد از ظهر زیبای پاییزی و در دم دمای غروب روز یکشنبه ششم مهر۹۹ یحیی گل محمدی ثابت کرد که مربی با دانش، فکور و بزرگی است که با برتری پرسپولیس مقابل السد قطر دل هواداران و عاشقان فوتبال ایران را شاد کرد.

او که قبلا هم شایستگی هایش را در ذوب آهن و شهرخودرو اثبات کرده بود، حالا از پرسپولیس تیمی در حد و قواره قهرمانی غرب آسیا ساخته که در صورت حمایت و تقویت حتی لیاقت قهرمانی آسیا را هم دارد.
“پرسپولیس یحیی گل محمدی “درخاک قطری ها چنان نمایش و عرض اندامی کرد که ژاوی و یارانش خلع سلاح شده تا دلارهای پرشمارشان هم راه به جایی نبرد.
یحیی در درون دروازه از حامد لک استفاده کرد و او چنان درخشید که حالا کمتر کسی جای خالی بیرانوند رابه خاطر می آورد و چه بسا “گلر جدید پرسپولیس “رقیب جدید” علی بیرو” در چهارچوب دروازه تیم ملی ایران باشد.
در خط حمله هم آل کثیر دوبار به تیر و یک بار به تور زد تا دوستداران فوتبال بابت رفتن علی علیپور زانوی غم بغل نگیرند!

روز ۶ مهر ماه ۹۹ کازورلا و عفیف به عنوان دو مهره کارآمد ژاوی با هوشیاری خط دفاع پرسپولیس از دور خارج شدند تا اهمیت “دادن کناره ها به السد” و تصاحب عمق از سوی یحیی مشخص شود.
گل محمدی در ده دقیقه پایانی بازی که باک بنزین تیمش حسابی خالی شده بود با سه تعویض هم زمان استارت مجدد زد و با کنترل بازی تیمش را پیروز میدان کرد.
شک نکنید که اگر تعویض های یحیی انجام نمی گرفت (یا حتی چنددقیقه دیرتر انجام می شد) کار تمام بود و دروازه پرسپولیس بر اثر خستگی مفرط و دوندگی بی امان بازمی شد.
برد یک برصفر پرسپولیس برابر السد قطر تا حدود بسیارزیادی به تفکرات مربی ارزنده اش ارتباط دارد؛ مربی توانایی که مانند یک شطرنج باز با مهره هایش به خوبی بازی کرده و آنها را به حرکت در می آورد.
بهرحال باید منتظر ماند و امیدوار به نمایش های بهتر پرسپولیس در آسیا و رسیدن به قهرمانی قاره کهن شد.

کامران جعفری – تهیه کننده و گزارشگر فوتبال

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=14136

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: