١٢ اثر در جشنواره نمایشنامه نویسی غرب گیلان داوری می شود

باز باران خبر: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا گفت: هشت هنرمند از غرب استان گیلان، ١٢ اثر به دبیرخانه جشنواره نمایشنامه نویسی ارسال کرده اند که نتایج داوری تا اواخر خرداد ماه طی آئین اختتامیه اعلام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا، شاپور تشرینی در جلسه هیات اجرایی جشنواره نمایشنامه نویسی رودو در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا افزود: فراخوان این جشنواره در موضوعات آزاد و نماز از دبیرخانه آن در آستارا در اواخر فروردین ماه منتشر شد و آثار ارسالی از خارج استان، به داوری گذاشته نمی شود.

وی با اشاره به این که نام جشنواره از عنوان قله ای در آستارا گرفته شده ، اظهار کرد: برگزاری کارگاه آموزشی نمایشنامه نویسی، تقدیر از ارائه دهندگان اثر و اجرای موسیقی سنتی از برنامه های آئین اختتامیه جشنواره خواهد بود.

تشرینی افزود: انجمن نمایش آستارا بعد از حدود ١٠ سال، فعالیت مجدد خود را با ابتکار آغاز کرده و شورای نظارت بر نمایش نیز با قوت برنامه های خود را به پیش می برد و در تیرماه امسال یک نمایش کمدی در شهرستان آستارا به روی صحنه خواهد رفت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا گفت: بیشتر نمایش ها در آستارا به صورت کارگاهی و بدون استفاده از نمایشنامه اجرا می شود و این جشنواره افق جدیدی را برای فعالان عرصه نمایش باز خواهد کرد.

تشرینی از آغاز نام نویسی کلاس های تابستانی در اداره ارشاد آستارا خبر داد و افزود: علاقمندان تا اواخر خردادماه با مراجعه به اداره ارشاد برای شرکت در کلاس های قرآن، بازیگری، عکاسی، شعر، هنرهای دستی، نقاشی، خوشنویسی و خیاطی نام نویسی کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ٩١ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و ۴٠٠ هنرمند در هفت انجمن هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن فعالیت می کنند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1119

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: