هیچ نهادی به دلیل بدهی حق تعطیل کردن واحد صنعتی را ندارد

فرهاد دلق پوش گفت: تعدی به حقوق مصرف کنندگان در حوزه اصناف پذیرفته نیست.
به گزارش باز باران خبر و به نقل از  روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان فرهاد دلق پوش در سفر دوره‌ای به شهرستان رضوانشهر امروز در جلسه تخصصی فرمانداری این شهرستان حضور یافت و اظهار داشت: بر اساس تصویب نامه ابلاغی هیئت وزیران هیچ نهادی از جمله بیمه، بانک و دارایی و… صرفا به دلیل بدهی حق تعطیل کردن واحدهای صنعتی و تولیدی را ندارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تعداد واحدهای دارای پروانه بهره برداری صنعتی در رضوانشهر را ۴۳ واحد برشمرد و افزود: از این تعداد واحد صنعتی در شهرستان ۱۶ پروانه در داخل ناحیه صنعتی سکام و مابقی در خارج از ناحیه صنعتی مستقر شده اند و مشکل اصلی سرمایه گذاری در بخش صنعت در این شهرستان کمبود اراضی صنعتی جهت توسعه در بخش تولید و صنعت است و چنانچه زمینی برای این موضوع اختصاص یابد شرکت شهرک های صنعتی آمادگی کامل برای فراهم سازی زیرساخت‌های بعدی را برای استقرار صنایع دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم توجه ویژه به شهرستان رضوانشهر در حوزه نظارت و تنظیم بازار تاکید کرد و گفت: در این شرایط و تنگناهای اقتصادی کوچک‌ترین تعدی در حق مصرف کنندگان پذیرفته نیست، نظارت اتاق اصناف بر بازار حتما در این شهرستان افزایش یابد. جلسات کمیسیون‌های نظارت به صورت مرتب تشکیل شود.
دکتر دلق پوش تصریح کرد: احکام و سمت های روسای اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی تشریفاتی نیست باید به نحو شایسته به وظایف نظارتی خود عمل نمایند کما اینکه عدم صحیح انجام وظایف در شهرستان تالش منجر به عزل رئیس اتاق اصناف این شهرستان شد.

متولی بخش تولید و تجارت گیلان در ادامه به بعد توریستی و گردشگری رضوانشهر اشاره و عنوان کرد: هیچ تخلفی در حوزه اصناف پذیرفته نیست چراکه به اهداف جذب گردشگر و اقتصاد گردشگری در این شهرستان خدشه وارد خواهد کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در خصوص میزان سهمیه آرد نیز اینطور گفت: با ستاد تنظیم بازار کشور طی مکاتبه‌ای افزایش حداقل دو برابری سهمیه آرد گیلان با توجه به بحث گردش پذیری درخواست شده است و برای توزیع مناسب آرد در استان نیز با توجه به ضعف تعاونی روستایی پیشنهاد دادیم که شرکت دولتی حمل و نقل آبادان با ناوگان و امکانات مناسبی که در اختیار دارد این وظیفه را برعهده بگیرد تا وضعیت بهبود یابد.

در پایان پس از نشست رئیس سازمان سمت گیلان به اتفاق مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی و مدیریت امور شعب بانک صنعت و معدن استان از واحدهای تولیدی مستقر در شهر صنعتی سکام که در زمینه انواع سبدهای پلاستیکی و سموم کشاورزی صنایع چوبی ام دی اف و پالت سازی فعالیت داشتند بازدید و برای حمایت و رفع مشکلات آنان راهکارهای لازم را ارائه کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1952

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: