هیجان کاذب بازار مرغ مقطعی است

ابتدا نیاز گیلان توسط تولیدکنندگان مرغ تامین و مازاد آن به سایر استان‌ها صادرشود

فرهاد دلق پوش در جلسه فوق العاده بررسی وضعیت مرغ و سایر کالاهای اساسی که با حضور رؤسای ادارات صنعت معدن و تجارت شهرستان در رشت تشکیل گردید،اظهار داشت: با توجه به وضعیت پیش آمده در خصوص عرضه مرغ، نیاز استان اولویت اول است، صدور مرغ پس از تامین نیاز استان انجام شود.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان در این جلسه به رؤسای ادارت تابعه تکلیف کرد: تا متعادل شدن بازار مرغ، روزانه وضعیت آن در سطح عرضه زیر ذره‌بین قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه هیجان بازار مرغ کاذب و مقطعی است تاکید کرد: دستگاه‌های عضو کارگروه تنظیم بازار استان، عضو افتخاری کارگروه نیستند بلکه بر اساس قانون هر کدام تکالیفی دارند و تامین و توزیع مرغ بر عهده جهاد کشاورزی است وشرکت پشتیبانی امور دام در هنگام اضطراری باید از ذخایرش درتامین مرغ بازار و تامین موجودی کالا اقدام نماید.
دبیرکارگروه تنظیم بازار استان گیلان، نظارت بر اقلام عرضه شده دامی در سطح بازار را بر عهده سازمان صمت استان دانست و گفت: نباید به نحوی عمل شود که عرضه مرغ در سطح بازار با کاهش مواجه گردد و مصرف کننده دچار سردرگمی شود و حداکثر مصرف مرغ استان ۲۰۰ تن در روز است در حالی که تولید مرغ از ۴۵۰ تن در روز تجاوز میکند و مدیریت این عرضه، برعهده جهاد کشاورزی است.
دکتر دلق پوش بر شناسایی اخلالگران بازار تاکید کرد و خاطر نشان نمود: از ظرفیت و امکانات اتحادیه‌های مرتبط ، بسیج اصناف، انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان و اداره تعزیرات برای نظارت و پایش مستمربازار و برخورد با متخلفین استفاده شود و بدون مماشات ضمن اعمال جریمه؛ پرده و بنر هم برای متخلفین نصب گردد.
رئیس سازمان صنعت گیلان از تخصیص سهمیه ۷۰۰ تنی مرغ منجمد برای تعادل بازار گیلان در آینده نزدیک سخن گفت و تصریح کرد: با پیگیری انجام شده مرغ منجمد نیز به بازار با نرخ ۱۴ هزار تومان درب سردخانه تزریق خواهد شد و قیمت نهایی مصرف کننده آن تابع تصمیمات کارگروه تنظیم بازار خواهد بود که در هنگام توزیع اعلام میگردد.
وی به مسئولیت شرکت بازرگانی دولتی ایران در توزیع آرد در استان اشاره نمود و هشدار داد: چنانچه شرکت‌های حمل و نقل تحت مدیریت این شرکت در توزیع به موقع آرد در سطح استان نکنند، قطعا گزارش و پرونده تخلف آنها صادر می گردد تا مطابق قانون برخورد جدی صورت پذیرد.
فرهاد دلق پوش با بیان اینکه هیچ نرخ جدیدی در خصوص مرغ، فعلاً اعلام نشده است، به ادارات زیر مجموعه سازمان صمت تکلیف کرد: با هرگونه خودسری در بازار، اختفاء، احتکار و امتناع از فروش و گرانفروشی به صورت ضربتی برخورد گردد تا فضا برای متخلفان در بازار ناامن گردد.
رئیس سازمان صمت استان به مدیران ادارات صمت شهرستان های گیلان تاکید کرد: عوامل دخیل در شبکه توزیع و تولید را برای نظارت مطلوب در شهرستان ها تحت نظارت بگیرید و فضای روانی بازار را مدیریت و با فرمانداران پرتلاش استان با هماهنگی مطلوب اقدام نموده تا شاهد بروز مشکلی در سطح بازار نباشیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=14885

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: